Kur keliausime šią žiemą

Orai NorvegijojeNors daug žmonių mėgsta atostogauti vasarą, kai šviečia saulė ir šilta, tačiau yra ir tokių, kuriems atostogoms paskirią žiemos savaitę ir dvi. O kodėl gi ne? Jei žiema Lietuvoje šalta, o dar blogiau – drėgna, tad kodėl gi neišvažiavus ten kur šilta? Į Kanarus, Havajus, Australiją? Žmonės mėgsta šilumą, tačiau atsiranda netgi tokių, kurie žiemą keliauja į šiaurę. Jie ką, kuoktelėję? Ne, tačiau, jei Lietuvoje trūksta tikros žiemos, visuomet ją galima pamatyti Norvegijoje ar Švedijoje. Be to, žiemą čia didelė tikimybė išvysti ir šiaurės pašvaistę – toli gražu ne kiekviena yra ją matęs. Taigi, teks pasirinkti, ar keliausime ten, kur nuolat šviečia saulė, ar net, kur gūdi poliarinė naktis ir spalvotas nuo pašvaisčių dangus?

                  Į Kanarus iš Lietuvos tiesioginių skrydžių nėra, tačiau su vienu persėdimu kokioje Ispanijoje ar Didžiojoje Britanijoje, juos lengvai galima pasiekti. Čia reikės truputį pasidomėti ir pasirinkti kuo pigesnį skrydį, kur laiko tarpas tarp skrydžių yra kuo trumpesnis. Juk nenorite nakvoti oro uoste ar parą laukti kito skrydžio? Visgi, jei pasiryšite keliauti su persėdimu, kad ir ne pačiu patogiausiu – bus verta. Tai, ką galima pamatyti Kanaruose, vargu ar rasite Europoje. Tai vulkaninės kilmės salos. Vienoje iš jų stovi ugnikalnis, kitoje gi ir urvų po žeme visokiausių yra. Jei norite suderinti poilsį paplūdimiuose ir prabangiuose viešbučiuose su pasivaikščiojimais po salų gamtą ir naujais atradimais, Kanarai jums puikiai tiks.

                  Kiek kitokia situacija yra Europos šiaurėje. Norvegijoje žiemą nerasite nei gerų paplūdimių, nei pasideginti galėsite. Juolab kad orai Norvegijoje net ir vasarą nelepina. Tačiau, čia yra gausu gana aukštų kalnų, į kai kuriuos gal būtų įdomu ir užkopti? Bet visgi įdomiausias dalykas Norvegijoje žiemą yra pašvaistės. Jei nukeliausite toli į šiaurę, pamatyti pašvaistę tikimybė bus kone šimtaprocentinė. Na o kartais pašvaistė matoma ir tokiuose pietiniuose miestuose, kaip Oslas. Visgi, jei norisi pamatyti ir gamtos, keliaukime į šiaurę, ten ir kalnai didesni ir kalnų upeliai čiurlena.

                  Šią žiemą siūlome rinktis tarp šilto ir šalto. Šaltis siūlo pašvaistę ir kalnus, o šiluma kiek mažesnius kalnus, bet šiltus orus. Jums rinktis. Galbūt šią žiemą paskirsite Kanarų tyrinėjimui, o kitą jau pašvaisčių medžioklei?

Parašykite komentarą