4 svarbiausi sėkmingos verslo pradžios žingsniai

Prieš pradedant verslą, dažnai gali kilti abejonės ar tikrai jį verta pradėti bei ko reikėtų imtis, kad tikrai užtikrinti sėkmingą naujos veiklos pradžią. Deja, bet visiems gyvenimo atvejams tinkančio vadovėlio, kaip tapti sėkmingu verslininku, tikriausiai dar neparašė niekas. Tačiau nusiminti neverta. Reikėtų pasakyti, kad net ir patyrę verslininkai, paprastai susiduria su tais pačiais klausimais kaip ir naujokai. Skirtumas tik tas, jog patyrę verslininkai moka ir žino, kaip efektyviai kilusius klausimus išspręsti. Iš esmės, verslo pradžią būtų galima palyginti su mokymusi vaikščioti – pirmieji žingsniai būna nedrąsūs, dažnai krentama, tačiau pasijutus šiek tiek tvirčiau, labai greitai galima išmokti ir bėgti. Taigi, šiame straipsnyje norėtume pasidalinti 4 svarbiausiais žingsniais, apimančiais verslo kūrimą nuo pačios verslo idėjos iki jo finansavimo.

1. Verslo idėja ir vertės pasiūlymo formavimas

Verslo idėja ir vertės pasiūlymas – tai vienas svarbiausių naujo verslo kūrimo etapų. Pati verslo idėja turėtų būti lengvai suprantama ir paprasta. Vertės pasiūlymas turėtų būti vieno sakinio ilgumo ir tiksliai nusakantis jūsų verslo esmę bei naudą klientui. Atminkite, sėkmingas verslas prasideda nuo geros verslo idėjos, todėl nepagailėkite laiko jos suformulavimui ir išgryninimui. Kuriant vertės pasiūlymą, labai svarbu išanalizuoti esamą rinką ir konkurentus.

2. Verslo planas

Verslo planą privalo turėti kiekvienas verslininkas, todėl išgryninus savo verslo idėją, metas prisėsti ir susiplanuoti kaip tiksliai veiks jūsų verslas. Verslo plane yra sistemiškai išdėstomi svarbiausi jūsų naujo verslo kūrimo etapai, tikslai, priemonės bei suformuojamas pats verslo modelis. Beje, verslo planas nebūtinai turi būti daugiau nei 100 puslapių dydžio schemų ir lentelių rinkinys, kurio greičiausiai niekas net neperskaitys iki galo. Geras verslo planas gali būti aiškiai išdėstytas net ir ant vieno popieriaus lapo.

3. Verslo juridinė forma

Vienas iš nuobodžiausių, tačiau be galo svarbus verslo kūrimo žingsnis – tai jūsų naujo verslo formos pasirinkimas. Verslo formą rinkitės atsižvelgę į planuojamos veiklos pobūdį. Pavyzdžiui, jei ketinate pradėti smulkų verslą ir veiklą vykdysite vienas, tuomet pačioje pradžioje jums greičiausiai užteks tik individualios veiklos pažymos. Jei smulkų verslą planuojate su kolegomis, verta pasvarstyti apie mažosios bendrijos įsteigimą. Na, o jeigu ateityje ketinate pritraukti investuotojų, tuomet iškarto reikėtų steigti akcinę bendrovę.

4. Naujo verslo finansavimas

Pradedant naują verslą, vienas svarbiausių klausimų yra kaip finansuoti savo veiklą. Būtų galima drąsiai teigti, kad nei vienas daugiau ar mažiau sėkmingas verslas, nebuvo sukurtas iš nieko, be jokių investicijų. Taigi, naujo verslo finansavimas ir atsakingas finansų valdymas yra tos sritys, kurioms verslo pradžioje teks skirti bene daugiausiai savo laiko. Pagrindiniai verslo finansavimo šaltinai jo pradžioje, gali būti: jūsų asmeninės lėšos, tėvų ir giminių skolintos lėšos, verslo paskola, investuotojų lėšos, Europos Sąjungos investicijų lėšos.

Taigi, tikimės, kad šiame straipsnyje jūs artimiau susipažinote su pagrindiniais naujo verslo kūrimo etapais. Žinoma, vienas straipsnis tikrai neatsakys į visus kylančius klausimus ir nepateiks jums stebuklingo recepto, kaip sukurti sėkmingą verslą. Vis dėlto, čia išdėstėme pagrindinius verslo pradžios žingsnius, kuriuos būtina žengti kiekvieną kartą pradedant verslą.