Apsilankykite Škotijoje!

Škotija daugeliui lietuvių asocijuojasi dažniausiai su Airija, kur daugelis važiuoja dirbti ir su vienu garsiu filmu su Melu Gibsonu priešakyje. Tie, kas matę tą filmą, tikriausia atkreipė dėmesį ir į kraštovaizdį, atsiveriantį už aktorių nugarų. Taip, orai dažniausiai Škotijoje nebūna geri, tačiau vaizdai tai atperka.

        Daugelis net nesitiki, kokių įspūdingų kalnų yra Škotijoje! Kokie kalnų upeliai čia čiurlena ir kokio dydžio kriokliais galima pasigrožėti šiose vietose. Jei mėgstate keliauti pėsčiomis, po kalnus, grožėtis gamta ir savo jėgomis užkopti į kalnus ir pasiekti tolimiausius taškus – Škotija jums puikiai tiks.

        Nukeliauti į Škotiją nėra taip sunku. Nėra net ir brangu. Sėdate į artimiausią lėktuvą, skrendantį į Airiją, kas tikrai nebus brangu, atsižvelgiant į tai, kokios kainos vyrauja skrydžių bendrovėse, ir po kelių valandų jau leidžiatės Atlanto vandenyno saloje, pasiruošę pamatyti įdomiausias Škotijos lankytinas vietas. Tiesa, iki ten dar teks nusigauti, tam yra du pagrindiniai būdai: keliauti viešuoju transportu arba išsinuomoti automobilį.

       Škotija lankytinos vietos Kelionė viešuoju transportu ne tokia patogi, kaip kad važiavimas automobiliu. Mat važiuodami automobiliu galite bet kada sustoti pasigrožėti dar nematytos šalies vaizdais. Tik reikės priprasti prie važiavimo kairiąja kelio puse. Rekomenduojama išsinuomoti automobilį su automatine pavarų dėžę, taip apsaugosite dešiniąją ranką nuo nuolatinio durelių trankymo, ieškant pavarų svirties. Žinoma, išsinuomavę mašiną, bandykite rasti firmą, kuris suteiks galimybę automobilį palikti kitame mieste nei pasiėmėte. Tuomet palikę automobilį galėsite iškeliauti ten, kur yra Škotija lankytinos vietos.

        Škotija žavi ne vien gamta. Čia gausu ir pilių! Taip, senų pilių, menančių bent kelis amžius. Ir ne viena jų yra puikiai išsilaikiusi, kai kuriose netgi verda gyvenimas, čia atvyksta turistai, yra nuolat dirbančių darbuotojų, kurie tose pilyse ir gyvena. Nuostabu, ar ne? Škotijos lankytinos vietos, žinoma, neapsiriboja vien gamtos paminklais ir pilimis, jums tereikia geriau pasidomėti ir pasirinkti būtent tas lankytinas vietas, kurios jus konkrečiai domina. O jų yra daug, tad visas išvardinti būtų per daug sudėtinga, ypač kai kiekvieną domina skirtingi objektai.

        Lankytinų vietų Škotijoje sąrašas gali būti labai ilgas. Tačiau jei ieškote tiesiog nuostabių gamtos vaizdų, persistengti su paieškomis neteks – tiesiog pasirinkite kalnuotas vietoves ir išsiruoškite į kelių dienų žygį, kuris tikrai paliks jūsų atmintyje išties nuostabius vaizdus.