Ar jūsų namams reikalinga rekuperacijos sistema?

Nors rekuperacinės sistemos vis dar yra pakankamai naujos ir keliančios daug klausimų, tačiau kiekvienais metais vis daugiau žmonių įsitikina jų privalumais prieš kito tipo vėdinimo sistemas. Kaip gi nuspręsti ar ir jums tokia sistema yra reikalinga? Siūlome susipažinti su pagrindiniais rekuperatorių veikimo ypatumais, leidžiančiais jiems užimti vis stipresnes pozicijas rinkoje.

Pagrindinis tokių vėdinimo sistemų privalumas yra energijos taupymas. Lyginant įprastas sistemas be rekuperatorių, su tomis kur naudojami šie įrenginiai, tai pastarųjų energijos sunaudojimas šildymui yra 5-6 kartus mažesnis. To priežastis – jau pašildytas įeinantis oras iš lauko, kuriam nereikia papildomos šilumos. Vidutiniškai tokiu būdu galima sutaupyti iki 80 % išlaidų, susijusių su namo šildymu.

Energijos taupymas – galimybė atsidėti pinigus kitoms išlaidoms. Be visa ko, tai dar ir gerokai ekologiškesnis būdas, nes tenka naudoti mažiau elektros ar kitų išteklių skirtų šilumos energijos gamybai. Taip pat neverta pamiršti, kad vasarą, procesas vyksta atvirkščiai ir šiltas oras iš lauko gali būti atšaldomas iki gerokai komfortiškesnės temperatūros. Taigi iš esmės rekuperatoriai atlieka ir kondicionieriaus funkciją. Energijos suvartojimas šiam procesui taip pat gerokai mažesnis, kas taip pat leidžia taupyti ir mažinti kenksmingų dalelių išmetimą į orą.

Jei tik planuojate namo statybą, tai galite pasidomėti pas kaimynus ir pažįstamus, kiek jie išleidžia šildymui ir pamatysite, kad sumos bus pakankamai didelės. Taigi bus nesuku paskaičiuoti, kokią sumą pavyks sutaupyti sumažinus tokias išlaidas penkis ar šešis kartus. Tačiau be ekonominio naudingumo yra dar ir nauda sveikatai, nes rekuperatoriai užtikrina, jog jūsų namuose oras bus visada šviežias ir švarus. Tai leis užtikrinti sveikesnes gyvenimo sąlygas ir užkirs kelią daugeliui ligų.