Batutai – ypatinga pramoga neišeinant iš namų

batutaiAnksčiau batutas buvo prabangos ženklas namuose, o dabar tai yra labai populiarus ir kiekvienam prieinamas daiktas pasilinksminimui. Dažnai manoma, jog tai yra tik vaikams skirta pramoga, tačiau, tai nėra tiesa. Batutai gali būti kelių metrų pločio ir jais be jokių problemų naudotis gali suaugę žmonės.

Batutą rinkitės atsakingai

Batutai gali būti įvairių rūšių – įkasami, pastatomi arba maži, sportui skirti batutai su rankena. Kiekvienas pirkėjas renkasi tai, ko jam reikia. Žinoma, kaina priklauso nuo batuto tipo, dydžio bei gamybos medžiagų. Kai pasirinkimas toks didelis, gali būti sudėtinga išsirinkti tinkamiausią sau. Tačiau rekomenduojama atsižvelgti į keletą dalykų, kurių dėka daug lengviau rasite tinkamiausią batutą.

  • Kurioje vietoje jį statysite?
  • Kam jį naudosite (Sportui, pramogoms)?
  • Kas juo naudosis (Vaikai, suaugusieji ar visi)?

Kai sąrašas sudarytas, netinkamų batutų atrinkimas tampa gerokai lengvesnis. Pavyzdžiui, jeigu batutą naudosite kieme ir norite, kad jis susiderintų su aplinka – rinkitės įkasamą batutą. Jeigu batutą naudosite pramogoms, rinkitės kuo platesnį batutą ir jeigu juo naudosis vaikai – atsižvelkite į saugumo priemonių kiekį batute.

                      Saugokite savo vaikus ir save

                      Kaip jau minėta, perkant batutą nereikėtų ignoruoti saugumo priemonių. Turbūt dabar galvojate „Taigi čia tik batutas – užlipi, pašokinėji ir nulipi, kam reikia kažkokių saugumo priemonių?“. Šiuo atveju, tokio mąstymo reikėtų atsisakyti, kadangi saugumo priemonės gali apsaugoti nuo įvairių traumų.

Greičiausiai visi žinote bent vieną žmogų, kuris turėjo kokią nors traumą šokinėdamas ant batuto – tai dažniausiai nutinka, kai batutas yra „plikas“, be jokių saugumo priedų. Šiuolaikiniai batutai turi visas būtinas apsaugas, kurios neleis įgauti tokių traumų. Štai keletas pagrindinių apsaugų:

  • Apsauginis tinklas
  • Spyruoklių apdangalas
  • Kopėčios
  • Batuto apdangalas

Visa ši įranga yra būtina norint visapusiškai apsisaugoti nuo traumų.

Apsauginis tinklas neleis šokinėjant iškristi iš batuto – jeigu šio tinklo nėra, galima netyčia iškristi iš batuto ir nesunkiai susitraumuoti.

Spyruoklių apdangalas apsaugos nuo susižeidimų netyčia užšokant ant jų – tarp spyruoklių yra nemaži tarpai, todėl ten nesunkiai gali nuslysti koja.

Kopėčios yra būtinos mažesniems vaikams – jums nematant jie gali bandyti savarankiškai užlipti arba nulipti nuo batuto ir taip susižeisti.

Batuto apdangalas apsaugos batuto paviršių nuo tokių aplinkos veiksnių, kaip lietus, dulkės bei lapai – batutas išliks tvirtas ir švarus.

Galų gale, nors tokie išvardinti atvejai yra reti – atsarga gėdos nedaro ir visada yra verta pasirūpinti visomis šiomis priemonėmis. Tad nedelskite ir išsirinkite sau tinkamiausią batutą internete: http://vs-sport.lt/lt/247-batutai.