Biologinių nuotekų valymo įrenginių kaina – kaip išsirinkti teisingai?

Aplinka, kurioje gyvename kas diena keičiasi, todėl norėdami ją išsaugoti turime vis daugiau dėmesio skirti ekologiniams aspektams ir  aplinkos taršos mažinimui. Šiomis dienomis vis daugiau dėmesio sulaukia biologinių nuotekų įrenginių gamintojai. Daugelis žmonių, statydami namus supranta, kad biologinių nuotekų perdirbimas yra labai svarbus dalykas, į kurį vertą investuoti. Kokius valymo įrenginius verta pirkti ir į ką atkreipti dėmesį juos perkant? Keletas naudingų patarimų kiekvienam.

Nuotekų valymo įrenginių klasifikacija ir priežiūra

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai, pristatomi rinkoje yra labai skirtingi. Dažniausiai skiriasi pagrindiniai jų parametrai: dydis, įranga, naudojama technologija, eksploatacijos kaina. Prieš įsigyjant nuotekų valymo įrenginį, reikia įvertinti ne tik jo įsigijimo kainą, bet ir įrenginio veikimo patikimumą, būsimas jo eksploatacijos išlaidas bei priežiūros sąlygas.

Dažniausiai nuotekų valymo įrenginiai skirstomi į nuolatinio sustabdyto srauto įrenginius. Pagrindinis nuolatinio srauto įrenginių bruožas – kiek nuotekų įtaka į įrenginį, tiek tuo pat metu iš jo ir išteka. Ar nuotekos bus išvalytos pakankamai gerai, priklauso nuo tekėjimo greičio – esant didesniam srautui, nuotekų valymas vyksta trumpiau.  Tuo tarpu, sustabdyto srauto įrenginiuose nuotekos valomos tiek, kiek skirta pagal pasirinktą įrenginio našumą, todėl išvalymo patikimumas yra praktiškai šimtaprocentinis. Pasirinkus sustabdyto srauto įrenginį su nusodintuvu, nebereikės sukti galvos, ką daryti su padidėjusiu nuotekų srautu, jeigu pagausės šeima ar atvyks svečių. Nuotekos visuomet bus tinkamai išvalomos.

Nuotėkų valymo įrenginių kaina yra vienas svarbiausių dalykų, renkantis įrenginius.Būtina atkreipti dėmesį, ar nuotėkų valymo įrenginių kainoje yra įskaičiuotas pilnas įrenginio komplektas, įrenginio surinkimas ir pajungimas prie esamos sistemos, įrangos startavimas, apmokymai kaip savarankiškai spręsti smulkias problemas, įrangos atvežimas iki jūsų sklypo. Taip pat svarbu įsitikinti ar yra galimybė grąžinti nepatikusį valymo įrenginį gamintojui.

Biologinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra nėra sudėtinga. Reguliariai išvalykite mechaninių priemaišų krepšį, kuriame sulaikomos visos medžiagos, nepatenkančios į kanalizaciją. Patikrinkite ar tinkamai veikia orapūtė ir aktyvus dumblas maišosi su atitekančiomis nuotekomis. Po buitinių priežiūros priemonių naudojimo įrenginio viduje galite matyti susidariusią baltą putą, ji nėra kenksminga ir dažniausiai išsisklaido per kelias valandas.