Dviaukštės vaikiškos lovos: už ar prieš?

vaikiškos lovosKokybiškas vaikų poilsis – tėvų užduotis: jiems tenka sukurti patogią, ergonomišką ir kokybišką miego erdvę. Čia pirmuoju smuiku griežia ne lova, kaip daug kam gali atrodyti, bet konkrečiam vaiko amžiui pritaikytas čiužinys. Žinoma, lova taip pat svarbi, bet čiužinys – augančio organizmo palydovas.

Nors vaikiškos lovos gali būti skirtingų dydžių pagal vaiko amžių, tačiau dažniausiai tėvai po kūdikio lovelės pasirenka vaiką perkelti į normalaus dydžio paauglio lovą, o pagal vaiko amžių keisti ne visą lovą, bet tik čiužinį. Tokia lova užima daugiau vietos kambaryje, todėl vaikui lieka mažiau vietos žaisti, tačiau, ką daryti, jei šeimoje auga du vaikai, kurie gyvena viename kambaryje?

Pastatyti dvi normalaus dydžio paauglių lovas viename kambaryje ir palikti vietos kitiems baldams bei, svarbiausia, žaislams gali būti labai sudėtinga arba net gi neįmanoma. Tokiais atvejais tėvus gelbėja dviaukštės vaikiškos lovos, kurios kurį laiką buvo praradusios populiarumą, tačiau dabar vėl grįžta į rinką.

Didžiausias dviaukštės lovos privalumas – mažesnis užimamos kambario erdvės plotas. Todėl tokia lova tinka vaikus auginantiems mažuose būstuose, kur kambariai nėra dideli arba nėra galimybės įrengti atskirus kambarius vaikams.

Tačiau dviaukštę lovą rinktis reikia gerai apsvarsčius, ar vienas iš vaikų nebijos miegoti viršuje. Vaikas miegodamas turi jaustis saugus, todėl tai – svarbiausia sąlyga. Bijoti dėl iškritimo iš lovos nereikia, nes kokybiškoje dviaukštėje lovoje visada bus apsaugos, o užlipimo kopėtėlės – saugios ir patogios. Jei vaikas bijo aukščio arba naktį dažnai vaikšto į tualetą, miegoti antrajame dviaukštės lovos aukšte jam gali būti sudėtinga. Tačiau, jei jis ten jaučiasi drąsiai – viskas puiku, tokia lova – geriausias pasirinkimas.

Taigi, jei auginate du vaikus ir neturite galimybės įrengti jiems atskirus kambarius arba viename kambaryje pastatyti dvi lovas ir dar palikti laisvos vietos žaidimams, geriausias sprendimas – dviaukštė vaikiška lova.