HAMAKO TVIRTINIMO DETALĖS – KOKIŲ GALI PRIREIKTI?

hamakaiBeveik visi žmonės vertina kokybišką ir gerą poilsį, tad hamakas namų aplinkoje puikiai papildo gero poilsio „komplektą“. Tačiau ne vienas mūsų abejojame, kaip gi galėtų hamakas tvirtintis, ar pavyks jį pakabinti neturint kiemo ir jame augančių senų medžių? Tikrai taip.

Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius hamako (tiek gulimo, tiek sėdimo) kabinimo būdus, bei reikiamas detales.

  1. Jei esate skautas ar jūreivis, mokate rišti įvairius mazgus, tuomet jums nekils jokių problemų tvirtinant hamaką – užteks tvirtos virvės, kurią įsigysite artimiausioje buities prekių parduotuvėje. Rišdami tinkamus mazgus, virvę sutrumpinsite, užveršite, sureguliuosite hamako aukštį. Tačiau mazgų rišimas yra pakankamai sudėtingas ir reikalaujantis mokėjimo būdas. Kad hamakas tvirtai ir saugiai kabėtų, pateiksime keletą paprastesnių išeičių.
  2. Gulimas hamakas lauke gali būti kabinamas panaudojant specialią virvę – SMART ROPE (Amazonas) – ji pritaikyta patiems įvairiausiems atstumams tarp medžių ar stovo galų. Jokių mazgų rišti neprireiks, nes virvės ilgis reguliuojamas metaline fiksuojančia detale, neleisiančia virvei slysti naudojimo metu. Hamakas kabinamas virvės gale esančiu karabinu – tai ypač patogu, nes atėjus vakarui, ar pradėjus lyti, jūs tiesiog atsegsite karabiną ir akimirksniu nuimsite hamaką. Hamako naudojimo laikas ilgėja, jį naudojant sausomis sąlygomis, nepaliekant ilgiems mėnesiams saulės kaitroje ar merkiant lietui. Smart Rope virvė tiks ir sėdimo hamako kabinimo – šiui atveju reikės vieno vieneto, o ne dviejų, kaip kad kabinant gulimą hamaką.
  3. Visiškai nereikalaujantis pastangų ir sienų ar lubų gręžimo, hamako tvirtinimo būdas – hamako kabinimas ant stovo. Hamako stovai naudojami tiek sėdimiems, tiek gulimiems hamakams kabinti. Tačiau nereikia manyti, kad įsigijus stovą, nebereikės jokių papildomų detalių. Hamakas gali kabėti kiek per aukštai, tad jį norėsis kiek nuleisti. Tam panaudosite grandinę (LIANA (Amazonas)) arba jau minėtą virvę SMART ROPE (Amazonas).
  4. Vaikai labai mėgsta hamakus, o ypač suptis ir išdykauti sėdimame hamake, tad kyla rizika, kad laikanti virvė bus susukta, pradės trūkinėti jos gijos. Mažuosius padaužas reiktų drausminti, ir perspėti, kad hamakas skirtas ramesniam poilsiui, lengvam siūbavimai, kad tai nėra sūpynės ar juo labiau – „tarzankė“, kaip jie mėgsta vadinti. Jei norite lengvesnės išeities, ir būti tikru vaikų draugų, kuris leidžia beveik viską, tarp hamako-kėdės virvės ir karabino įdėkite naudingą detalę – hamako suktuką SWIVEL. Hamako suktukas SWIVEL leis kiek tik norite suktis su visu hamaku, tačiau virvei nekils jokia grėsmė – ji niekuomet nebus persukta.
  5. Jei norite naujų pojūčių – hamaką kabinkite ant spyruoklės SONO. Smagus spyruoklės SONO spyruokliavimas patiks tiek suaugusiems, tiek vaikams.

Hamakas tai nuostabus baldas, kuris neužima jūsų namų grindų ploto, bet teikia didžiulį malonumą tiek vaikams, tiek pavargusiems nuo dienos darbų suaugusiems. Papildomos detalės palengvins jo kabinimą, naudojimą, suteiks saugumo jausmą.

Parašykite komentarą