Įmonės buhalteris – juridinis asmuo

buhalterinė apskaitaPrieš gerą dešimtmetį Lietuvoje buvo neregėta ir sunkiai įsivaizduojama, kad buhalterinė apskaita būtų tvarkoma audito įmonės. Šiandien tai populiari ir gana paplitusi įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymo forma. Tai liudija ne tik audito, net ir specializuotų, buhalterinę apskaitą tvarkančių įmonių pasiūlos augimo tendencijos. Žinoma, šios tendencijos būtų tiesiog neįmanomos, jei nedidėtų ir buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugų paklausa, pastaruoju metu labai gerai pastebima paslaugų rinkoje.

Buhalterinė apskaita tvarkoma įmonės

Aukšto lygio buhalterinės apskaitos organizavimas – labai svarbi sėkmingo verslo sąlyga, kurios tinkamai nevykdant, įmonės laukia dideli nemalonumai, todėl natūraliai kyla klausimas kam patikėti buhalterinės apskaitos tvarkymą?

Taigi, aptarkime buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės pranašumus bei trūkumus, lyginant su vyriausiojo buhalterio darbo vieta.

Privalumai:

  • Darbo vietos, kompiuterinės technikos, kanceliarinių prekių, profesinės literatūros bei buhalterinės programos ekonomija;
  • Nereikia mokėti socialinio draudimo įmokų;
  • Nėra kadrų kaitos, nereikia ieškoti pavaduojančio darbuotojo ligos, atostogų ar motinystės atostogų metu;
  • Nereikia rūpintis darbuotojo profesiniais mokymais, kvalifikacijos kėlimo kursais;
  • Patirtos žalos atlyginimo garantijos;
  • Kontrolės organų atstovus priima ne pati įmonė, o buhalterines paslaugas teikianti įmonė;
  • Paslaugų kaina priklauso nuo atliktų operacijų apimties.

Trūkumai:

  • Buhalterinė apskaita vykdoma periodiškai, todėl duomenų apdorojimo operatyvumo negalima tikėti.

Būtent dėl šios priežasties, specialistai įmonėms, kurios turi daug darbuotojų ir dažnai vykdo stambias finansines operacijas, rekomenduoja rinktis nuolatinę vyriausiojo buhalterio darbo vietą.

Žinoma, konkrečiu atveju gali būti taikomi ir kiti buhalterinės apskaitos organizavimo modeliai. Kaip pavyzdį galima paminėti tokį buhalterinės apskaitos darbo modelį, kai atitinkama apskaitos dalis yra tvarkoma įmonės vyriausiojo buhalterio, o visa likusi  buhalterinė apskaita yra tvarkoma audito įmonės arba buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės. Toks buhalterinės apskaitos modelis dažniausiai rekomenduojamas didelėms  įmonėms.

Ir pabaigai patarimas verslininkams: galite rinktis, kokį tik norite buhalterinės apskaitos tvarkymo modelį, pasirinkimas – jūsų asmeninis reikalas, kuris priklauso nuo individualaus požiūrio į apskaitos tvarkymą, tačiau nereiktų daryti pagrindinės, dažniausiai pasitaikančios klaidos – neverta ieškoti pigiausios buhalterinės apskaitos organizavimo formos, nes galite prarasti daugiau, nei išpešti naudos.

Parašykite komentarą