Kaip tinkamai supakuoti siuntą?

siuntos Airija – LietuvaŠiandien kasdien vandens, sausumos ir oro transporto keliais yra pertransportuojama tūkstančiai įvairiausių siuntų. Lietuviai dažniausiai tarptautines siuntas siunčia ir gauna iš Jungtinės Karalystės, Airijos ir Norvegijos. Nieko keisto, nes tai trys šalys, kuriuose gyvena daugiausiai lietuvių, o šiandieninės siuntų pristatymo galimybės leidžia siuntas artimiesiems į kitą šalį siųsti itin greitai, paprastai ir, iš dalies, nebrangiai. Štai siuntos Airija – Lietuva– Airija gavėją pasiekia vidutiniškai per penkias darbo dienas, o kaina priklauso nuo siuntos dydžio ir svorio.

Tačiau belaukiančiam siuntos nėra nieko nemaloniau nei gauti pažeistą arba sugadintą siuntinį. Kad taip neatsitiktų, labai svarbu, kad siuntėjas tinkamai siuntą supakuotų. Kaip tai padaryti?

Pirmiausia, reikia žinoti svarbiausius pakuotės reikalavimus:

  • Pakuotes kurjeriai krauna vieną ant kitos, todėl svarbu, kad pakuotė būtų pakankamai standi ir nesubliukštų ant jos padėjus kitą siuntą.
  • Užpildymas. Negalima palikti tuščių ertmių tarp daiktų pakuotėje, jas reikia užpildyti specialiomis priemonėmis, pavyzdžiui, putplasčiu, kartonu, oro maišeliais ir pan. Tokiu atveju, daiktai pakuotėje nesivartys, tarpusavyje nesitrins ir liks nepažeisti.
  • Visi pakuotėje esantys daiktai, kurie gali išsilieti, išbirti ir pan., privalo būti sandariai supakuoti: buteliai su skysčiais sandariai užsukti arba su specialiais kamščiais, neleidžiančios kamščiui atsisukti. Indai su biriais produktais privalo būti sandarūs ir papildomai atskirai supakuoti, kad išbirę produktai neišbirtų iš pagrindinės siuntos pakuotės.
  • Pakuotės užklijavimas. Pakuotė privalo būti užklijuota lipnia juosta apjuosiant per visą pakuotę, bet ne daugiau nei trijose pakuotės vietose.

Taigi, norint, kad siuntos gavėją pasiektų nepažeista ir nesugadinta siunta, labai svarbu tinkamai supakuoti siuntą. Kaip tai padaryti, yra daug taisyklių, tačiau svarbiausia įsidėmėti šias keturias pagrindines.