Ko reikėtų nepamiršti kuriant naują verslą?

Kalbant apie itin didelius ir stambius verslus, galima pamanyti, jog jiems viskas einasi „lyg sviestu patepta“. Tačiau iš tikrųjų kiekvienas verslas reikalauja labai daug išmonės, žinių, atsakomybės ir taktinių sprendimų. Atsiradus naujam verslui, konkurencingi verslai visuomet bando įvairius ėjimus, kaip neužleisti pozicijų naujam žaidėjui rinkoje. O kartais tie ėjimai būna ne visuomet švarūs.

Nesvarbu, ar kuriate naują verslą, ar ruošiatės tapti stambios įmonės partneriu, bendrasavininkiu, reikėtų neužmiršti, kad lengva nebus. Tiek verslui, tiek partneriams, ypatingai budriems reikia būti įvairių stambių derybų ar sandorių metu. Ten, kur yra aptariamos finansinės investicijos, dideli verslo plėtros projektai, gali būti tokių suinteresuotų pusių, kurioms svarbu visai ne tai, dėl ko susirenkama. Kartais jų užduotis yra tiesiog ištraukti tam tikrą informaciją, kurią būtų galima panaudoti savo ne visai kilniems tikslams.

Gali skambėti šiek tiek neįtikėtinai, tačiau naujų žaidėjų, būnant itin užtikrintiems rinkoje, tikrai niekas nelaukia. Todėl susitikimuose ir derybose naudojama įvairi neprofesionali pasiklausymo įranga, blakės, kurių pagalba siekiama sužinoti tam tikrą svarbią informaciją. Net jeigu tai ir skamba tarsi iš filmo, tai realiai iš tikrųjų egzistuoja. Todėl prieš susitinkant aptarti tam tikras sąlygas, reikėtų maksimaliai apsaugoti savo interesus. Tam gali būti atliekama blakių paieška ar kitos pasiklausymo įrangos aptikimas.

Tai visiškai nesudėtingai galima padaryti, kreipiantis į tam tikras, šias paslaugas teikiančias įmones – privačius seklius. Jie padeda aptikti ne tik blakes, pasiklausymo įrangą, tačiau ir kitus slaptus pasyvaus veikimo įrašymo prietaisus, mikrofonus, radijo, vaizdo siųstuvus ir pan. Iš tiesų šiuo metu naudojama slapta įranga duomenims rinkti, gali atrodyti visiškai įprastai. Tai gali būti rašikliai, žaislai, interjero detalės, įprasti pakrovėjai ar net laikrodis, nekeliantys jokių įtarimų.