Kodėl Makita įrankiai tokie populiarūs Lietuvoje

MakitaŠie metai japonų kompanijai Makita yra ypatingi. Sukanka lygiai 100 metų nuo įkūrimo. 1915 metais elektrikas ir inžinierius Mosaburo Makita įkūrė bendrovę, kuri tuo metu prekiavo elektros prietaisais Japonijoje. Vėliau ši kompanija pradėjo gaminti variklius ir transformatorius, o po karo išaugo į didžiulę korporaciją, gaminančią elektrinius įrankius. Iki šiol Makita yra vienas iš populiariausių įrankių gamintojų pasaulyje.

Kodėl lietuviams taip patinka Makita? Europoje elektros įrankiai buvo gaminami taip pat, tačiau kažkodėl lietuvių širdys linksta link japoniškų.

Yra keletas svarbių priežasčių:

  • Japoniški Makita įrankiai pasižymi itin aukšta kokybe. Kartais jie būna brangesni už europiečių gamintojų, tačiau kokybė yra pagrindinis akstinas juos pirkti ir mokėti didesnę kainą.
  • Aukštas technologinis lygis. Makita yra elektrinių įrankių išradėja. Tiksliau kai kurių visur plačiai naudojamų akumuliatorių. Tokiu būdu profesionalai žino, kad japonų inžinieriai nuolatos gali pasiūlyti kažką naujo ir nestovi rankų sudėję. Iš tiesų Makita smarkiai darbuojasi ilgindama baterijų veikimo laiką.
  • Tinka ir profesionalams, ir mėgėjams. Tai reiškia, kad visi įrankiai yra intuityvūs ir paprastai naudojami, tiek nuolatos dirbančių meistrų, tiek žmonių, kuriems tam tikro perforatoriaus, pjūklo ar kito įrankio reikia 1-2 kartus per metus.
  • Kokybiški priedai. Pats varikliukas savaime nėra vertybė. Makita konkurentai gamina ir geresnius tam tikrų įrankių variklius. Esmė yra kokybiškuose prieduose, nes būtent jie geba atlikti įvairiausias funkcijas. Tai įvairūs antgaliai, grąžtai, pjūklai ir t.t., kuriems Makita skiria labai daug dėmesio.
  • Profesionalus servisas. Makita įrangai suteikiama 24 mėnesių garantija. Pardavėjai savo įsipareigojimų laikosi, todėl lietuviai meistrai mieliau renkasi Makita, o ne kitų gamintojų įrankius.

Lietuvoje populiariausi Makita įrankiai yra akumuliatoriniai suktuvai, grąžtai, perforatoriai, šlifuokliai, pjūklai. Įdomu tai, kad Makita gamina ne tik juos. Tiesiog kiti įrankiai Lietuvoje neprigijo. Iš įdomesnių galima paminėti tokiu produktus kaip dulkių siurbliai, vėsinančios arba šildančios striukės (jose įmontuotas nedidelis akumuliatoriumi valdomas šaldytuvas/šildytuvas), veržlių atsuktuvai (dažniausiai naudojami autoservisuose), kompresorinės sodo žirklės (kai kerpama variklio pagalba, o ne fiziniu rankos suspaudimu), dyzeliniai elektros generatoriai, trąšų purkštuvai, lapų pūtikliai, žoliapjovės, garų šluotos, krūmapjovės, vejapjovės, vinių pistoletai, benzininiai pjūklai, USB įkrovimo baterijos ir t.t.

Rinkitės tik kokybiškus įrankius. Makita įrodė praktikoje, kad tai tikrai atsiperka.

Parašykite komentarą