Kokią stogo dangą pasirinkti?

Namo statybos neapsieina be stogo įrengimo, todėl kiekvienas savininkas susiduria su klausimu kurią stogo dangą geriausiai rinktis. Rinkoje yra daugybė įvairių medžiagų ir kartais būna gan sudėtinga susiorientuoti kas labiausiai padės sukurti patikimą, šiltą ir ilgalaikį sprendimą, kuris dar ir pabrėžtų namo grožį ir architektūrinius sprendimus. Turbūt nerasime vieningos nuomonės, jog viena ar kita danga yra gerokai pranašesnė už kitas ir neabejotinai turėtų būti pirmuoju pasirinkimu visiems. Kiekviena medžiaga turi savo pranašumų ir trūkumų ir rinktis jas reikėtų įvertinus kelis esminius faktorius, kurių visuma ir leis išsirinkti patį tinkamiausią sprendimą jūsų stogui. Kokie tie faktoriai? Štai keli iš jų:

  • Atsparumas išorės poveikiams. Danga turi efektyviai atlaikyti mūsų klimato ypatumus: padidintą drėgnumą, temperatūrų svyravimus ir gan agresyvias oro sąlygas.
  • Ilgaamžiškumas. Tai turbūt esminis rodiklis, renkantis stogo dangą. Taip pavyzdžiui banguotas šiferis ar skarda apie kurią daugiau galite sužinoti čia https://stogulinija.lt/paslauga/skardoslankstymas-9/, tarnaus apie 30 metų, tuo tarpu keramikinėms čerpėms ir 50 metų nėra riba.
  • Šilumos ir garso izoliacija. Taip pat ganėtinai svarbūs parametrai mūsų klimatui, be to nuo jų tiesiogiai priklauso ir gyvenimo namie komfortas.
  • Estetinis vaizdas. Spalvinė gama ir dangos raštas ne tik gali tapti viso namo akcentu, bet ir prisideda prie šilumos taupymo, nes tamsesnės spalvos danga geriau sugeria šilumą.
  • Stogo forma ir nuolydis. Ne visos dangos tinka sudėtingos konstrukcijos stogams, su daugybe išlinkimų. Taip pat svarbu įvertinti stogo nuolydžio kampą, ir pagal šį rodiklį rinkti tinkamiausią dangą.
  • Nuo eksploatacinių ir estetinių savybių tiesiogiai priklauso dangos kaina. Tai reiškia, kuo jis prabangiau atrodo ir ilgiau tarnauja, tuo bus brangesnis.