Kokioje saloje atostogauti?

Kanarų salosTurbūt ne vieną kasmet apima klausimai, kur šiemet atostogauti? Kurią kryptį pasirinkti? Kokią šalį aplankyti? Keliauti, kur šilta, ar kur vėsu? Pamatyti kalnus ar paplūdimius? Keliauti Europoje ar už žemyno ribų? Turbūt kiekvienais metais yra įdomu išbandyti kažką naujo. Šįkart pasiūlysime atostogauti saloje. Aplink Europą salų pasirinkimas nėra milžiniškas. Galima keliauti labiau į šiaurinius regionus arba pietinius, mat mūsų platumoje salų daug rasti nepavyks, nebent Baltijos jūros saleles, tokias kaip Sarema ar Gotlandas. Kone daugiausia salų yra pietuose. Ten išsidėstę Kanarai, Viduržemio jūroje galima užsukti į Maljorką, Kiprą, Rodą. Pasižvalgykime po šias salas ir nuspręskime, kur norime keliauti kitąmet.

                  Šiauriniuose kraštuose rasime kelias populiarias salas. Tiesa, šios salos labiau populiarios tarp „laukinių“ turistų, norinčių pamatyti kitokią gamtą. Tai yra Islandija, Farerų salos, Svalbardas. Šiose salose klimatas gana atšiaurus. Į Svalbardą keliauja nuotykių ieškotojai ir laukinės gamtos mylėtojai. Sakoma, kad čia meškų yra daugiau nei žmonių, tad keliauti be šautuvo čia tiesiog neleidžiama, o ir įrenginėjant stovyklą, taikomi tam tikri saugumo reikalavimai.

                  Ramiau bus Farerų salose, priklausančiose Danijai. Čia meškų nesutiksite, bet galėsite pasigrožėti kriokliais ir ypatingo žalumo žemės paklote. Šios salos yra išties išskirtinai atrodančios ir tuo traukia turistus.

                  Islandija šių salų grupėje yra pati populiariausia. Kasmet čia sugūžia tiek turistų, kad nėra nė kur pernakvoti. Na ir kainos dėl čia labai užkeltos. Sala traukia turistus kriokliais, kaštosiomis versmėmis ir įspūdingais kraštovaizdžiais.

                  Kiek kitokia situacija yra pietinėse Europos salose. Čia šilta, klimatas malonus, vasarą net per karštas. Tačiau būtent čia ir atostogauja didelė dalis europiečių. Dažniausiai tų, kurie nori išsitiesti paplūdimyje ant auksinio smėlio ir mėgautis šiltu Viduržemio jūros vandeniu. Kita vertus, tokios salos kaip Kanarai gali pasiūlyti ir aktyvesnių pramogų – pavyzdžiui, patyrinėti vulkaninių salų kraštovaizdžius ir gamta, kuri išsiskiria visoje Europoje. Kanarų salose rasite ir ugnikalnį, kodėl gi ir į jį neužkopus ir nepasigrožėjus Atlanto vandenynu iš viršaus.

                  Norėdami atostogauti Europai priklausančiose salose, tiesiog renkamės tarp klimato: ar norime atšiauraus ir drėgno kaip Svalbarde ar šilto ir malonaus kaip Kanaruose. Pagalvokite, kur jums geriau ir leiskitės į kelionę.

Parašykite komentarą