Kur atostogauti, kai tiek jau visko matęs

atostogos ispanijojeNe paslaptis, jog daugiau keliaujančiam žmogui staiga ir visos valstybės, ir miestai, ir paplūdimiai darosi panašūs, vis mažiau iš atostogų pavyksta parsivežti naujų įspūdžių. Ir tai natūralu – dažniausiai keliaujama ir ilsimasi kur nors pietų ar vakarų Europoje, prie Viduržemio jūros, kur gamta laba panaši, tad kažko įspūdingo atrasti keliaujant dešimtą kartą į tą patį regioną vargu ar nėra naivu.

Vienodumo įspūdį net atrodo nutolusiose šalyse, tokiose kaip Ispanija ir Graikija, sukuria begalinis kurortų supanašėjimas. Viešbučiai panašūs, servisas – standartinis kaip visame pasaulyje, paplūdimyje pramogos tos pačios, kavinės ir klubuose groja ta pati muzika, net ir maistas neretai būna labai supanašėjęs. Ir nieko keisto – kad ir kaip teigtų turistai, jog ieško naujovių išskirtinumo, realybėje vis tiek dažniausiai renkasi tai, kas įprasta, išbandyta ir patikima. Prie to prisitaiko ir visas turizmo aptarnavimo sektorius. Kyla panašaus išplanavimo viešbučiai skirtinguose pasaulio kampeliuose, siūlomos labai panašios pramogos tik kitoje aplinkoje, net ir maistas, neva pagamintas pagal vietines tradicijas, adaptuojamas masėms. Tokie jau tie kurortai – jiems reikia masių, ir visai nesvarbu, ar jūs atostogaujate Ispanijoje, ar Graikijoje, jei orai ir paplūdimys tokie patys, nejučia galite ir susipainioti.

Tad ką gi daryti, kur keliauti, kad įspūdžių tikrai nepritrūktų? Žinoma, pirmiausiai reiktų pamiršti visas turizmo agentūras, gidų paslaugas ir patarimus. Sekantis žingsnis – pamiršti populiariausius lankytinus objektus, nes ir Madride, ir Atėnuose greičiausiai tai bus kokia nors bažnyčia. Labai padeda ir populiariausių krypčių, miestų ir net regionų vengimas. Geriausias pasirinkimas – savarankiška kelionė, nuskridus į kokį nors miestą ir išsinuomojus automobilį. O tuomet pasileisti kur akys veda. Pavyzdžiui, atostogos Ispanijoje, automobiliu porą savaičių vinguriuojant siaurais pajūrio keliukais, užsukant į atokiausius miestelius, nutolstant nuo turistinių regionų gali palikti neišdildomą įspūdį. Ir net jei tai jau dešimtas jūsų kartas Ispanijoje, nenustebkite, jei po kelionės ištarsite, jog šios šalies iki šiol toli gražu nepažinojote.

Žinoma, visiškai aklai leistis į tokią kelionę – gal ir nėra gudriausia mintis. Tačiau bet kokiu atveju vietiniai maži miesteliai, esantys toli turistų šurmulio, retą palieka abejingu. Net jei juos aplankysite ir važiuodami nuo vieno populiaraus lankytino objekto prie kito, vis tiek tai – tik papildomi įspūdžiai.

Parašykite komentarą