Medicinos pažanga: Nuo Mesopotamijos iki šių dienų

zimmerSveikata ir gera savijauta yra pagrindinis gyvenimo rodiklis. Susirgus ar pasijutus blogai negalime gyventi pilnaveryiško gyvenimo. Medicina ir gydymas buvo ir yra ta sritis, be kurios sunkiai išgyventume. Tik pažangių technologijų ir nuolatinės praktikos dėka kas metai išgelbstima milijonai gyvybių.
Medicina, kaip viena svarbiausių mokslo šakų pradėta plėtoti dar Mesopotamijoje. Net ir prieš 2000 m. pr. m. e. Buvo atliekamos sunkios ir gyvybiškai svarbios operacijos, išduodami vaistų receptai. Senovės Graikijoje gimė žymiausias graikų chirurgas — Hipokratas. Iki šių dienų yra išlikusi Hiprokrato priesaika, kurią duoda visi medikai. Tai simbolizuoja pagarbą ir atsidavimą darbui.
Šiuolaikinė medicina labai skiriasi nuo pirmtakės. Dabar medicinoje naudojami biomedicinos mokslų tyrimai, genetikos ir medicinos technologijų žinios. Žmonių gydymui naudojamos pažangios technologijos, terapijos, sudėtingos chirurginės operacijos. Šiuolaikinė medicina taip pažengė, kad žmonių gydymui naudojami lazeriai, motorizuoti protezai, įvairios biologinės medžiagos. Įvairių ligų gydymui ir prevencijai pasitelkiamos tokios procedūros kaip fizioterapija, trombocitų injekcijos, krioterapija. Gydymui naudojama pažangiausia ir naujausia įranga kurios gamintojai yra tokie prekių ženklai, kaip Zimmer, Jinghao, Synetica ir t.t.
Lietuvoje medicinos įstaigos pradėjo kurtis XVI a. Pradininkas buvo S. Batoras, kuris Vilniaus jėzuitų akademijoje inicijavo teisės ir medicinos mokslų studijas. Šiandien medicina Lietuvoje puikiai išsivysčiusi. Šalyje yra daug medicinos įstaigų, ligoninių ir privačių klinikų, kuriose dirba kvalifikuoti medikai. Studijuoti medicinos į Lietuvą kasmet atvyksta keli šimtai studentų iš kitų užsienio valstybių.
Sunku spėlioti, kokie iššūkiai laukia medicinos srityje. Tačiau, akivaizdu, kad technologijų dėka tobulėja daugelis sričių, vystosi nauji, efektyvesni gydymo būdai. Kas metai sukuriama nauja įranga, galinti pagreitinti gydymą ar gydytojų darbą. Reikia tikėtis, kad ateityje medicinos sritis stebins dar labiau.