Merino vilnos drabuziai kudikiams. Ar verta pirkti?

Dar visai neseniai ruošdamasi žiemos sezonui ieškojau rūbelių savo vaikams. Ir visi kaip susitarę man vienu balsu kartojo, kad geriausia – merino vilna kudikiams. Žvilgterėjau į kainas ir nusprendžiau išsiaiškinti kuo merino vilna vaikams tokia ypatinga, kad už ją prašoma tiek mokėti ir nežiūrint nemažos kainos visi tvirtina, kad merino vilnos rubeliai kudikiams – su niekuo nesulyginamas variantas.

Merino vilna gaunama iš ypatingos Australijos merinosų veislės plonavilnių avių. Šios veislės avių išvedimo istorija išties labai ilga ir įdomi. Kas, kaip ir kur specialiai veisia šias avis – turėdami laisvo laiko būtinai paskaitykite.

Merino vilnos drabuziai vaikams. Privalumai.

Vos tik man į rankas pateko merino vilnos rubai naujagimiams, aš buvau maloniai nustebinta. Jie buvo tokie plonyčiai, kad atrodė, jog galėtų skraidyti ore.

Taigi, vienas itin svarbus privalumas yra tas, kad merino vilnos rūbai kūdikiams yra be galo lengvučiai.  Audinys kvėpuoja. Sakoma, kad merino vilna pasižymi hipoalerginėmis savybėmis, todėl  ji rekomenduojama net naujagimiams (merino vilnos drabužėliai kūdikiams, antklodės, megztos vaikiškos kepurės  ir t.t.). Tačiau, kaip visada, gali pasitaikyti ir išimčių. Merino vilnos tokia struktūra, kad ji tarsi „spyruokliuojanti“, dėl ko nuo savęs atstumia bet kokį purvą. Taigi, merino vilna dar ir atspari išsipurvinimui.

Antra vertus, merino vilnos rubai vaikams – tai tik dalis aprangos, vaikai gi nelaksto po lauką ir nešokinėja po balas, nesivolioja smėlyje vilkėdami vien merino vilnos rūbelius – ant viršaus bet kokiu atveju velkame kombinezoną, tad vaikiško rūbelio atsparumas purvui – abejotina savybė.

Merino vilna kūdikiams dar labai tinka todėl, kad ji nesugeria kvapų, pavyzdžiui, prakaito kvapo. Į pluošto sudėtį įeina kreatinas, pasižymintis antibakterinėmis savybėmis. Ši savybė tiesiog nepakeičiama kaip mažiems vaikams, taip ir paaugliams ar suaugusiems.

Dar derėtų nepamiršti paminėti, jog merino vilna labai patvari. Nors palietus merino vilnos rūbus nepasakytum, kad jie labai jau tvirti. Tačiau laikas parodys. Pamatysim, kaip merino vilnos apatiniai vaikams (termo rūbai) atlaikys mano nenuoramos išbandymus.

Ir ko gero pati svarbiausia merino vilnos savybė yra jos higroskopiškumas, t.y. gebėjimas sugerti drėgmę. Merino vilna gali į save sugerti iki 30 % savo svorio ir prisilietus išlaikyti visiško sausumo pojūtį, šildyti mažylį, neleisti jam sušalti ir nesuteikti absoliučiai jokio diskomforto.

Merino vilnos drabužiai kūdikiams. Trūkumai.

Merino vilnos rubai kudikiams turi ir itin svarbų trūkumą. Dėl savo hidrofiliškumo merino vilnos drabužiai ilgai džiūva.  Iš pradžių gali pasirodyti, jog tai pernelyg didelė prabanga, ypač tose situacijose, kai tiesiog būtina vakare rūbą išskalbti, o rytą jį užsivilkti. Tačiau žiūrint su kuo sulyginsi.

Vaikiškus merino vilnos termo rūbelius aš jau skalbiau. Taip, iki ryto jie neišdžiūvo, tačiau negalėčiau pasakyti, kad situacija kritiška. Jie išdžiūvo mažiau nei per parą.

Savaime suprantama, merino vilnos rūbai reikalauja skalbimo tausojamuoju rėžimu ir juos reikia atsargiai džiovinti. Ant radiatoriaus jų džiovinti negalima.

Merino vilna naujagimiams

Lorita firmos žieminiai megzti kombinezonai, merino vilnos kelnes vaikams, merino vilnos kepures vaikams, megztukai ir kelnytės – tokie minkštučiai ir šilko švelnumo,  numegzti laisvai leidžiančiu kvėpuoti puriu raštu, rūbai, lengvai atiduodantys savo šilumą ir švelnumą vaikams. Tokiems gaminiams būtų tikrai sudėtinga rasti deramą alternatyvą.  Siuvimo fabrikas „Lorita” į vilną nededa jokių papildomų medžiagų, pavyzdžiui, poliesterio. O merino vilnos rubai naujagimiams gaminami naudojant išskirtinai natūralią merino vilnos žaliavą – minkštą, šiltą, ir subtiliai saugančią jūsų mažylio sveikatą.

Lietuvių fabriko „Lorita“ gaminami merino vilnos drabuziai kudikiams išsiskiria aukšta tiek medžiagų, tiek darbo kokybe. Merinosų avių vilna tiekiama iš Naujosios Zelandijos į Italiją , ten ji apdorojama ir siunčiama į Lietuvą, kur ir gaminami nuostabūs merino vilnos drabuziai vaikams.

Ypatingai didelio dėmesio nusipelno merino vilnos kepures kudikiams. Naujagimiams megztą kepurytę reikėtų rinktis ypatingai atidžiai. Merino vilnos kepure kudikiui visais laikais buvo ir išlieka viena paklausiausių prekių.

Išvados ir kur įsigyti pageidaujamas prekes

Apibendrinant galime drąsiai teigti, kad merino vilna – idealus variantas ar tai būtų merino vilnos apatiniai vaikams, ar megztos kepures vaikams, ar bet kuris kitas rūbas. Šilti, antibakteriniai, atsparūs nusidėvėjimui, minkštučiai merino vilnos rubai vaikams visada puiki išeitis. Net jei mažylis šiek tiek suprakaitavo, pagal pojūčius jis išliks visiškai sausas. Jei tokius rūbus išskalbėte, tai džius jie sąlyginai neilgai, tačiau ilgiau, nei poliesteris. Žinoma, visada galima įsigyti keletą komplektų ir nesukti sau  galvos kaip greitai išdžius išskalbtas merino vilnos komplektukas.

Beje, niekas neatėmė iš jūsų galimybės pasirinkti vaikiškus apatinius rūbus, pagamintus iš merino vilnos su šilku. Tokie rūbai dar patvaresni ir greitai išgarinantys drėgmę. Merino vilnos kepures vaikams, megztos kepures kudikiams ir kiti nuostabūs drabuziai kudikiams jūsų laukia internetinėje parduotuvėje KIDY.EU. Čia jūsų dėmesiui milžiniškas merino vilnos rūbelių pasirinkimas.

Jei leisite sau gaminį iš 100% merino vilnos, jūs daugiau nebenorėsite net pagalvoti apie jokį kitą variantą.