Nakvynė ant jūros kranto

Viešbučiai KipreKipro sala bei populiariausias Kipro kurortas Pafosas jau daugeliui tapo atostogų vieta. Pigus poilsis prie Viduržemio jūros – ko dar geriau galima norėti. Ir Kipras tokią galimybę suteikia. O svarbiausia tai, kad maudynių ir saulės vonių sezonas čia trunka gerokai ilgiau nei trumpa Pabaltijo vasara. Jei pas prie jūros sezonas trunka apie pusantro mėnesio, Kipre drąsiai galima atostogauti pusę metų per metus, o jei pasiseka su orais ir nesat ytin išlepęs – net ir visus dvylika mėnesių. Fantastika.

Be abejo, atostogos užsienyje, nors ir banaliai labai nenutolstant nuo savo viešbučio, žinomo paplūdimio bei kurorto centro, vis tiek suteikia šiokios tokios egzotikos. Vis tik savitai dekoruoti bei įrengti viešbučiai, palmės gatvėse ir datulės po jomis, uolėtos pakrantės bei skardžiai į jūrą bei visai kitokio mentaliteto vietiniai suteikia labai įdomių patirčių. Kiek gi galima atostogauti prie Baltijos jūros savame pajūryje, kuomet pasaulis tapo toks artimas, ir daugeliu atveju ne ką brangesnis nei mūsų pajūryje.

Kipras – gera vieta pigaus, bet ir įdomaus poilsio ištroškusiems. Viešbučiai čia paprastai kainuoja panašiai kaip Palangoje, ne sezono metu netgi gerokai pigiau. Pafose populiaru ilsėtis apartamentų tipo kambariuose, kur yra ir mini virtuvėlė, leidžianti gerokai sutaupyti. Nors bent kartą ar du atostogų metu tikrai verta nueiti į kokį restoranėlį paragauti vietinio maisto. Ir geriausia kad tai būtų toliau nuo pagrindinių paplūdimių, toliau nuo centro, geriausia kur nors užkampyje, kur turistai – retenybė. Čia rasite tikrai autentišką maistą, tokį, kokį valgo vietiniai. Žinoma, būna ir nemalonių staigmenų tokiuose restoranuose, vis tik skonio receptoriai skiriasi, tačiau gal geriau ir tokie įspūdžiai, nei tiesiog jokių. Turistų susibūrimo vietose gana daug specialiai jiems pritaikytų kavinių bei patiekalų, kur viskas nutolę nuo vietinių tradicijų ir maistas retai tenustebina savo subtilybėmis.

Žavus Kipras ir tuo, jog čia galima gyventi visai šalia jūros. Ypač Pafose viešbučių labai daug, vietomis jie susigrūdę, atsitvėrę paplūdimio ruožus, taigi gaunasi, jog gyveni tiesiog ant jūros kranto. Ir tokie viešbučiai Kipre net nebūtinai yra prabangūs, dažniausiai tai tiesiog nebrangi vieta paprasto gyvenimo ieškantiems rytų europiečiams. O pavažiavus toliau nuo Pafoso, giliau į Kipro salą ar tiesiog pakrante, galima rasti ir visai įdomių viešbutukų, pavyzdžiui įrengtų senoviniuose ir tikrai senuose žvejų nameliuose.

Parašykite komentarą