Namo statybos: tai, ką būtina žinoti kiekvienam

Daugelis iš mūsų svajoja apie nuosavą būstą. Tačiau, tam, kad svajonė taptų realybe reikia ne tik labai norėti, bet ir nemažai investuoti. Namo statybos – ilgas ir atsakingas procesas, todėl reikia apgalvoti ne tik namo projektą, vizualinę projekciją, bet ir kitas svarbias detales kaip elektra, šildymas, vandentiekis ir kanalizacija. Todėl verta kiek plačiau paanalizuoti į ką vertėtų  sukoncentruoti dėmesį pirmiausia, ir ką palikti vėlesniam laikui.

Namas: medinis, karkasinis, blokinis.

Namo statybos dažniausiai prasideda nuo biudžeto planavimo. Nuo to, kiek pinigų skirsite namo statybai priklausys, kokį projektą, medžiagas ir  įrankius naudosite. Šeimos būstas yra ilgalaikė investicija, todėl norisi, jog namas tarnautų ne vienai kartai. Būtent dėl šios priežasties vertėtų koncentruotis į kokybiškas statybines medžiagas ir patikimas statybų įmones.

Šiomis dienomis namai gali būti labai įvairūs: nuo medinio-rąstinio, iki blokinio ir karkasinio. Renkatės jūs. Kiekvienas tipas turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau gali patenkinti visus lūkesčius, jei tik tinkamai investuojama į namo įrengimą.

Šildymas, vanduo, kanalizacija.

Statant ir įrenginėjant gyvenamą būstą būtina pasirūpinti ir tokiais dalykais kaip vandentiekis, kanalizacija ir kokybiška šildymo sistema. Prieš pradedant vamzdynų išvedžiojimą reikia turėti aiškų planą, kur, koks santechnikos prietaisas stovės. Tuo tarpu vedžiojant kanalizacijos vamzdyną, labai svarbu nustatyti tinkamus nuolydžius – turėtų būti bent 1%.  Todėl, jei norima perkelti klozetą į kitą vietą, kartais tai tiesiog be papildomai už klozeto montuojamos įrangos neįmanoma – vamzdis didelio diametro, o norint klozetą perkelti keletą metrų į kitą vietą, atitinkamai reikia pakelti ir vamzdį. Būtina atkreipti dėmesį!

Pastaraisiais metais nemažai dėmesio skiriama ir aplinkos apsaugai, vandens kokybei. Todėl, statant namą rekomenduojama įsirengti nuotekų valymo įrenginius. Valymo įrenginiai biologiškai suskaldo nuotekų teršalus, neskleidžia nemalonaus kvapo, o išvalytas nutekamasis vanduo nekenksmingas ir bekvapis.

Kitas svarbus elementas šildymo sistema. Jos pasirinkimas lems išlaidų dydį šaltuoju metų laiku. Galimi keli pasirinkimo variantai: šildymas radiatoriais, grindinis arba panelinis šildymas, grindjuostinis šildymas, orinis šildymas. Svarbu nepamiršti, jog kai tik sugalvojate, kokia šildymo sistema  naudingiausia jums, būtinai informuokite architektą – juk skirtingos šildymo sistemos reikalauja skirtingo dydžio, skirtingos dislokacijos pastato atžvilgiu.