Naujo namo statyba – ką apgalvoti iš anksto?

namo statybaJeigu norite pasistatyti naują namą, tai dar prieš pradedant konkrečius darbus, reikės nemažai ką apgalvoti. Juk į namo statybą įeina begalė dalykų – sudėtingų ir paprastų. Inžinerinių tinklų statyba, kelio tiesimas ir, atrodo, paprasčiausias stogo dengimas – nors šis procesas gali skambėti paprastai, pasirinkti tinkamiausią stogo dangą gali būti gana sunku. Taigi, norėdami padėti jums išspręsti iškilusias dilemas, apžvelgsime, kokios stogų dangos dabar yra perkamiausios, kurias verta rinktis, o kurių geriau vengti. Prieš pradedant, verta pasakyti, kad geriausia stogo danga – tai gana subjektyvus dalykas, nes daug kas priklauso nuo konkrečių aplinkybių.

1) Keraminių čerpių stogų danga. Geriausia, kalbant apie keramines čerpės yra tai, jog jos puikiai izoliuoja garsą. Medžiaga yra visiškai nerūdijanti bei nedegi, todėl drąsiai galima teigti, kad ši stogo danga yra pakankamai atspari gamtos stichijoms. Nors taip pat galima sakyti, kad tokią stogo dangą nėra sunku prižiūrėti ir tai kainuoja nebrangiai, reikia atkreipti dėmesį į vieną minusą – tokia medžiaga gali būti trapi, todėl reikia mokėti ją eksploatuoti. Dar vienas trūkumas – keraminės čerpės yra pakankamai sunkios, todėl stogo karkaso konstrukcija gali pasikeisti, kas reikalauja papildomų stogo priežiūros darbų.

2) Bituminių čerpių stogų danga. Kaip ir su keraminėmis čerpėmis, naudojant bitumines čerpes, jūs turėsite iš tiesų puikią garso izoliaciją. Tačiau, reikia atkreipti dėmesį, kad šios čerpės gali greičiau pakeisti savo spalvą, kadangi veikiamos ultravioletinių spindulių jos blunka. Visgi, atnaujinti bitumines čerpes yra šiek tiek lengviau, nei keramines. Negana to, ši medžiaga nei lūžta, nei skilinėja, todėl ji yra tvirtesnė už keramines čerpes. Taip pat, atkreipkite dėmes,į kad bitumines čerpes geriau montuoti esant šiltesniam orui, kadangi kai temperatūra žema, gali atsirasti papildomų problemų.

3) Skardos stogų danga. Tokia medžiaga yra itin patogi tuo, jog ją lengva sumontuoti, ji yra visiškai atspari gamtos poveikiui, taip pat neskilinėja, todėl įrengti stogo dangą iš skardos bus gana pigu. Taip pat, skirtingai nei keraminių čerpių stogų danga, ji yra labai lengva, todėl karkaso konstrukcija nesikeis ir nereikės papildomų darbų. Visgi, ir ši stogo danga turi savo trūkumų – po montavimo darbų bus nemažai atliekų, todėl reikės nemažai laiko skirti išvalymui. Negana to, didžiausias šios dangos minusas – nelabai gera garso izoliacija.

4) Beasbesčio šiferio stogų danga. Nors dabar šiferis jau gaminamas be asbesto ir jo kaina yra pakankamai nedidelė, tai turbūt vienintelė stogo danga, kuri turi daugiau trūkumų, nei privalumų. Privalumais įvardintume kainą ir tai, jog sumontuoti tokią stogo dangą yra pakankamai lengva. Tačiau, minusų yra daugiau – triukšmo izoliacija yra pakankamai silpna, žiemą šią dangą bus gana sunku sumontuoti, spalvos greitai išblunka, nes ši danga yra veikiama saulės ultravioletinių spindulių. Negana to, danga greitai suskyla.

Apžvelgus visas keturias stogo dangas, prieiname prie išvados, kad skarda turi labai gerą kainos ir kokybės santykį, tačiau jeigu norite geros garso izoliacijos bei ilgaamžiškumo, tuomet geresnis variantas yra keraminių čerpių stogų danga.

Parašykite komentarą