Pagal ką žmonės renkasi vidaus duris?

vidaus durysŠiais laikais, durys yra atsakingos ne tik už funkcionalumą – tai dalis jūsų namų stiliaus ir interjero, todėl renkantis naujas duris, labai svarbu nesuklysti visais aspektais. Reikia išsirinkti kažką, kas būtų patogu, gražu ir atitiktų visus funkcionalumo reikalavimus. Kadangi žmogui, po ilgo laiko tarpo besirenkančiam naujas vidaus duris, šiuolaikinė rinka gali būti kaip tamsus miškas (juk dabar siūloma gerokai daugiau prekių, nei prieš dešimtmetį), mes padėsime išsiaiškinti, kuo skiriasi vienas durų tipas nuo kito ir kokios durys yra tinkamiausios jūsų namams.

Trys skirtingi tipai

Laminuotos durys. Šis durų tipas išsiskiria tuo, jog yra labai platus jo pasirinkimas prekybos centruose. Masiškai gaminamos laminuotos durys suteikia jums galimybę pasirinkti iš skirtingų atspalvių, skirtingų stilių ir skirtingų durų užpildų. Visgi, nors šis pasirinkimas ir gana maža kaina yra dideli privalumai, laminuotos durys turi keletą minusų – jos nėra ilgaamžės, kadangi nėra atsparios mechaninam poveikiui, o jų restauracijos procesas yra toks sudėtingas, kad verčiau pirkti naujas vidaus duris. Taigi, tokios durys puikiai tiks tokiu atveju, jeigu neketinate jomis naudotis ilgiau nei dešimtmetį.

Faneruotos durys. Tai yra dar vienas labai populiarus pasirinkimas, tačiau faneruotų durų kaina yra didesnė, nei laminuotų. Nepaisant to, faneruotos durys yra gerokai ilgaamžiškesnės už laminuotas, kadangi jos gali būti lengvai restauruojamos. Jūs turėsite galimybę pasirinkti norimą durų užpildą, priklausomai nuo to, kokio tvirtumo durų reikia. Be abejo, kuo tvirtesnės durys, tuo jos kainuos brangiau. Turbūt todėl dažniausiai žmonės renkasi patį ploniausią užpildą – su akytu kartonu. Visgi, tai nėr pats geriausias pasirinkimas, kadangi dauguma specialistų rekomenduoja pirkti šiek tiek brangesnes faneruotas duris su medžio drožlių užpildu – tokios durys bus gerokai patikimesnės ir ilgaamžiškesnės.

Medinės durys – tai nemirštanti klasika, kuri nemažai kainuoja, tačiau jūs žinosite, kad privalumų tikrai daug. Visų pirma, jūsų klasikiniai baldai idealiai tiks su šiomis durimis. Kitas svarbus privalumas – jūsų medinės durys gali tarnauti ilgiau nei šimtą metų.

Štai vienas žinomas Lietuvos plastikos chirurgas savo namuose neseniai atnaujino interjerą. Pakalbintas mūsų, jis atskleidė, kad medinės durys, kurios pagamintos iš ąžuolo medžio masyvo, buvo atrestauruotos – jos jau čia daugiau nei penkiasdešimt metų. Vaizdas iš tiesų puikus, o garso izoliacija labai kokybiška. Visgi, mūsų kalbintas klasikinio stiliaus mėgėjas tvirtino, jog restauruoti duris nebuvo pigu, tačiau jeigu mėgstate natūralumą savo namuose ir norite geriausios izoliacijos, tai puikiausias sprendimas.

Pirkti prekybos centre ar užsisakyti internetu?

Dar viena dilema, su kuria dažnai susiduria pirkėjai – pirkti prekybos centre esančius durų modelius, ar verčiau užsisakyti unikalias duris internetu. Taigi, galime atsakyti paprastai – prekybos centre yra atvežamos masiškai pagamintos durys, todėl jos nebus labai unikalios, nors turėsite galimybę pasirinkti iš gausybės modelių ir atspalvių. Užsisakant unikalias duris, sumokėsite brangiau, tačiau turėsite kai ką savito. O jeigu ieškote pačio pigiausio varianto, tuomet verta užsisakyti duris iš internetinės durų parduotuvės. Daugeliu atvejų, į namus jos bus pristatytos visiškai nemokamai.

Tikimės, kad mūsų patarimai padės jums išsirinkti geriausias vidaus duris savo namams.

Parašykite komentarą