Raumenų atrofija: profilaktika ir pagalba pacientui

raumenu atrofijaRaumenų atrofija yra labai klastinga liga, kuri kiekvienais metais pasiglemžia bent tūkstantį naujų žmonių. Deja, skaičius vis labiau auga. Nors kalbama apie tai, kad dažniausiai ligą sukelia genetika, tačiau bandoma atrasti ir kitus būdus, kurie gali padėti dar prieš gimstant vaikui nustatyti, kad jis gali turėti šią baisią ligą.

 

Kad ir kaip medicina juda į priekį, tačiau raumenų atrofija vis dar yra nepagydoma. Tiesa, galima kuo labiau sulėtinti ligos progresavimo procesus. Būtent to dažniausiai ir siekiama naudojant pačias moderniausias technologijas, kurios padeda žmogui, kuris serga šia liga, sulaukti senatvės.

 

Norėdami, kad liga kuo lėčiau mažintų žmogaus gebėjimą judėti – turėtumėte kuo daugiau laiko skirti pacientui. Pirmiausia, žinoma, mityba, kurioje turi būti labai daug maisto produktų turinčių baltymų. Būtent jie ir yra raumenų statybinė medžiaga, kuri gali užtikrinti, kad žmogaus organizmui sėkmingai pavyks sulėtinti raumenų atrofijos simptomus. Taip pat rekomenduojama užsiimti mankštomis, kurios gali užtikrinti, kad tai irgi stiprins raumenis ir padės jiems kur kas geriau jaustis. Dar viena galimybė – masažai. Deja, dažniausiai šia liga sergantys asmenys paprasčiausiai neturi galimybių keliauti pas masažuotojus, kadangi judėjimo poreikis tampa labai komplikuotas. Alternatyva – masažas namuose, kuris vis dažniau apsirenkamas ne tik dėl patogumo, tačiau tuo pačiu ir dėl pigumo. Paprasčiausiai kiekvieną kartą keliauti pas specialistus darosi labai sunku ir brangu, o masažas namuose naudojant specialius įrankius gana greitai atsiperka ir suteikia galimybę įvertinti tai, kad žmonės sulėtins nemalonius simptomus. Bet kuriuo atveju, svarbiausia, kad masažuoklių pasirinkimas yra labai platus ir kiekvienas pagal savo poreikius ras tai, kas jiems labiausiai tinka.

 

Raumenų “nenoras” dirbti yra labai baisi liga. Tačiau įdedant daug darbo galima pasiekti gana našius rezultatus, kurie galiausiai bus vainikuojami nebloga sveikata ir neskausmingu judėjimu.

 

Gydytojai tikina,kad geriausias būdas sumažinti skausmus – masažas. Internete galima rasti labai daug masažuoklių. Pasirinkite tinkamiausią ir leiskite sau ne tik susitvarkyti sveikatą, tačiau ir paprasčiausiai kur kas geriau jaustis ir laisviau judėti.