Renkamės šviestuvą namams: kas svarbiausia?

apsvietimas namieBe abejonės, šviestuvai yra reikalingi kiekvienuose namuose. Labai smagu, kai šviestuvas ne tik gražiai atrodo, tačiau ir tinkamai apšviečia aplinką bei pernelyg neplonina jūsų piniginės. Visgi, reikėtų pastebėti, kad energiją taupančios lemputės šiuo metu yra „ant bangos“ – jas perka ne tik tie, kurie negali įsigyti brangesnių, bet ir pasiturintys žmonės. Dėl kelių priežasčių – tokios lemputės šviečia taip pat gerai, kaip ir brangesnės, jas kur kas lengviau pakeisti, o be to, jos visiškai ekologiškos. Ir nors dabar galima rasti lempučių – spiralių, žvakių formos lempučių, visgi, daug kas priklauso ir nuo šviestuvo, kurį naudosite. Kad būtų lengviau išsirinkti naują šviestuvą, mes pristatysime visus skirtingus jų tipus.

  1. Pakabinama lempa. Tai yra turbūt pati universaliausia šviestuvų kategorija, kadangi pakabinamas lempas galima prie interjero pritaikyti visaip, o įdomiausia, kad toks šviestuvas gali ir labai ryškiai šviesti, ir prislopintai. Specialistai teigia, kad žmonės dabar itin dažnai perka pakabinamų šviestuvų komplektą – nedidelių lempučių, kurias galima nesunkiai pakabinti virš stalo. Tokia šviesa atrodo patogi ir jauki, negana to, ji nėra vientisa, kadangi mažos lemputės sukuria šviesos srovę keliomis skirtingomis kryptimis.

  2. Sieninis šviestuvas. Tokio tipo lempos dažnai atrodo labai elegantiškai, ypač jos tinka namams, kuriuose vyrauja modernus stilius. Šalia tokių modernų šviestuvų, dažnai sutinkami ir sieniniai oro kondicionieriai. Geriausia įsirengti sieninį šviestuvą tokioje vietoje, kur nenorėtumėte šešėlių – pavyzdžiui, puikiai tiktų vonios kambaryje, kad besiskutant ar besidažant matytumėte savo veidą. Taip pat labai gerai miegamajame prie lovos, kadangi tokiu atveju beskaitant knygą ant jūsų nekris šešėlis ir skaityti bus tikrai patogu bei paprasta.

  3. Staliniai šviestuvai. Be abejo, tai turbūt pats kompaktiškiausias apšvietimo variantas. Visi žinome, kad tokio pobūdžio šviestuvai yra pats geriausias variantas vietose, kur šviesa turi būti sukoncentruota. Pavyzdžiui, stalinė lempa atrodo tikrai puikiai bei naudingai prie rašomojo stalo arba prie lovos. Negana to, dažnai stalinės lempos tampa nuostabiu jūsų namų interjero akcentu. Vardinant stalinių lempų privalumus, verta pažymėti štai ką: tokias lempas galite nesunkiai perkelti iš vienos vietos į kitą, tad įkomponuoti naują stalinę lempą į dizainą bus tikrai nesunku.

  4. Toršeras. Jeigu mėgstate modernų stilių arba jums patinka nuolatinė romantiška aplinka, tuomet toršerų komplektas bus pats geriausias dalykas. Puikiai tinka poilsio kambariui, moderniai virtuvei, taip pat tai idealus apšvietimas miegamajam kambariui.

  5. Šviestuvas luboms. Jeigu jūsų kambaryje nėra daug vietos ir jums nereikia labai išraiškingo šviestuvo, tuomet lubų šviestuvai yra pats geriausias pasirinkimas. Prieš gerus dvidešimt metų tai buvo pats populiariausias apšvietimo variantas – toks apšvietimas yra pigesnis ir gana patogus, o jį dažnai renkasi tie, kurie gyvena nedideliame bute. Renkantis pačių naujausių modelių lubų šviestuvus, vertėtų išsirinkti ne pačias ryškiausias lemputes, kadangi kitu atveju šviesa gali būti pernelyg ryški. Jeigu norite lubų šviestuvo vietoje, kur dirbate (pavyzdžiui, prie rašomojo stalo), tuomet verčiausia išsirinkti šaltesnį atspalvį turinčias lemputes.

Pristatėme jums penkias šviestuvų kategorijas ir tikimės, kad tai padės jums apsispręsti, kokio apšvietimo pageidaujate. Nors vasarą aktualesnis dalykas yra oro kondicionieriai, nepamirškime senos geros frazės: „Tebūnie šviesa!”

Parašykite komentarą