Rožių puokštės: ką daryti, jog šios gėlės ilgiau džiugintų akis?

Ko gero, visi sutiks, kad rožių puokštės yra vienos įspūdingiausių, gražiausių bei nuostabiausių, tad natūralu, kad jomis norisi džiaugtis kaip įmanoma ilgiau. Vis dėlto, jei norite, kad šios puikios gėlės džiugintų jūsų akis ilgiau nei įprasta, turėsite įdėti šiek tiek ir savo pastangų. Pasirodo, pasitelkus tam tikras gudrybes iš tiesų galima prailginti rožių tarnavimo laiką. Tad, ko griebtis, kad nuostabios rožių puokštės jus džiugintų ilgiau?

Viena paprasčiausių bei mažiausiai jūsų pastangų pareikalausiančių gudrybių, yra tokia: tiesiog apipurkškite rožių puokštę vėsiu vandeniu. Tiesiog paimkite purkštuvą, pripilkite į jį švaraus bei šalto vandens ir juo atgaivinkite gėles. Tai daryti reikėtų net 3 arba 4 kartus per parą.

Kas nemėgsta galimybės pasimėgauti šilta ir kvapnia vonia? Tai mėgsta ir didingosios rožės. Tiesa, joms skirta vonia turėtų būti šiek tiek kitokia – šalta ir be jokių priedų, o gėles reiktų paguldyti taip, kad žiedai būtų virš vandens. Tokioje vonioje rožes palikite visai nakčiai.

Jei norite, rožių grožiu mėgautis kaip įmanoma ilgiau, tokiu atveju reikėtų parinkti ir tinkamą vietą šių gėlių puokštės laikymui. Rožių puokštės verčiau nelaikykite patalpoje, kurioje rūkoma, smilkinami smilkalai, deginamos kvapiosios žvakės, nuolat kūrenamas židinys  arba ją skrodžia skersvėjai, pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Idealus pasirinkimas yra vėsi bei šiek tiek pritemdyta patalpa.

Dovanotos, pavyzdžiui su gimtadieniu rožių puokštės nemerkite į tą pačią vazą su gvazdikais ar lelijomis. Ši kaimynystė tikrai sutrumpins rožių tarnavimo laiką.

Daugelis net nesusimąsto apie tai, jog rožės ir vaisiai – tarpusavyje nederantis  duetas. Viskas todėl, kad vaisiai išskiria metileną – dujas, kurios taip pat trumpina rožių tarnavimo laiką. Taigi, jei norite šiomis gėlėmis mėgautis kaip įmanoma ilgiau, šalia jų nestatykite vazos su vaisiais.

Akivaizdu, kad rožėmis tikrai galime džiaugtis ilgiau nei įprasta. Tegu šios didingos gėlės ilgai džiugina jūsų akis ir dovanoja pačias geriausias emocijas. Juk tai padaryti taip paprasta – tereikia laikytis paprastų patarimų. Pažįstate žmonių, kurie dievina rožes? Pasidalinkite šiais patarimais ir su jais arba užsakykite jiems rožių tiesiai į namus (pavyzdžiui, gėlės į namus Palanga).