Struktūrinių dažų galimybės

Struktūriniai dažai yra tokio tipo dažai skirti reljefinio apdailos sluoksnio formavimui. Jų dėka paviršius įgauna tam tikrą tekstūrą, o naudojant skirtingus ir reikiamus dažymo įrankius, rezultatas būna neprilygstamas. Šiuos dažus galima naudoti ant bene visų tipų paviršių – tinko, gipskartonio, tapetų, mūro plytų, betono, glaistytų paviršių bei dar daugelio.

Prieš įsigydami tokį produktą, būtinai įsitikinkite, kad jie jums yra reikalingi, ar neužteks tik paprastų dažų. Struktūriniai dažai skiriasi savo galimybėmis ir dažniau tinka vidaus darbams, nors nesunkiai rasite ir ne vieną produktą, kuris galės būti naudojamas ir lauke. Jais galite dažyti įvairiausias sienas, lubas ar pertvaras. Unikalus pojūtis prilietus sieną tikrai leis atskirti, kad buvo naudojami kokybiški struktūriniai dažai, todėl darbas neliks nepastebėtas, o jūs būsite įvertinti dėl puikiai atlikto dažymo.

Prieš pradedant dažyti, dažus reikia šiek tiek išmaišyti, nes laikui bėgant kibire arba skardinėje medžiagos išsisluoksniuoja, todėl reikalingas paruošimas. Įdomiausia yra tai, kad šie dažai paklūsta įvairiausiems dažymo įrankiams. Vienoks rezultatas gausis tapant su šepečiu, kitoks – su plačiu teptuku ar voleliu. Dažant struktūriniai dažais pakanka tų pačių, standartinių dažymo taisyklių, tačiau čia pakaks ir vieno sluoksnio, nes reikia palaikyti tekstūrą ir paviršiaus reljefą.

Po darbo stenkitės apsaugoti dažus nuo tiesioginio saulės poveikio, padenkite paviršių gruntu prieš darbą, o oro sąlygos neturėtų būti ekstremalios darbų metu. Nemaišykite skirtingų dažų viename inde, vieno gamintojo, vieno modelio dažus galite supilti į tą patį indą ir juos išmaišyti, tačiau tarpusavyje skirtingų produktų pilti nerekomenduojame.