Svarbiausi kriterijai, renkantis rekuperatorių namams

Kai kada specialistams, montuojantiems rekuperatorius klientams, tenka susidurti su tuo, jog pasirinktas įrenginys akivaizdžiai neatitinka gyvenamojo namo ar gyventojų poreikių. Taip nutinka dažniausiai tuomet, kai klientas apie rekuperatorius nenusimano ir renkasi remdamasis ne specialistų patarimais, o informacija rasta internete. Kai kada „gerus“ patarimus padalina ir draugai bei artimieji.

Rekuperatorių tipai, jų privalumai ir trūkumai

Norėdami išsirinkti tikrai teisingą variantą, būtina pasitarti su profesionaliai, o dar geriau – prieš renkantis atlikti rekuperacinės vėdinimo sistemos projektavimą. Visgi, jeigu nusprendėte įrenginį įsigyti savarankiškai, būtinai atkreipkite dėmesį į rekuperatorių tipus ir įvertinkite jų skirtumus, privalumus bei trūkumus.

Gyvenamajam namui paprastai montuojami rotaciniai arba plokšteliniai rekuperatoriai. Tačiau siekiant itin aukštos oro kokybės, priešpriešinių srautų rekuperatoriai su drėgmės grąžinimu – tobulas pasirinkimas. Tiesa, pastarieji įrenginiai išsiskiria ne tik daugeliu pranašumų, tačiau tuo pačiu ir šiek tiek aukštesne kaina. Todėl nenorint investuoti labai daug, galima rinktis ir kitus variantus.

Verta atkreipti dėmesį, kad skirtingų tipų rekuperatorių pagrindiniai skirtumai – šilumokaičio konstrukcija ir efektyvumas. Vieni populiariausių ir dažniausiai montuojami mūsų klimato juostoje – tai rotaciniai rekuperatoriai. Jų šilumos atgavimo efektyvumo bei kainos santykis yra bene palankiausias. Be to jo veikimo principas palankiausias mūsų žiemoms, kadangi gali veikti iki labai žemos temperatūros ir neužšąla.

Tuo tarpu plokšteliniai pasižymi mažesniu efektyvumu, prie didesnio minuso reikalingas papildomas kaitinimo elementas, kuris naudoja papildomai elektros energijos. Priešpriešinių srautų šešiakampis plokštelinis rekuperatorius yra puikus tuo, kad taip pat gali veikti iki žemos temperatūros, jo efektyvumas siekia net iki 95 %, tačiau yra brangesnis.

Svarbiausi rekuperatoriaus pasirinkimo kriterijai

Be to, kad svarbu pasirinkti tinkamą rekuperatoriaus tipą, nemažiau svarbu ir patys įrenginio kriterijai. Taigi, vertėtų atkreipti dėmesį į rekuperatoriaus galingumą, triukšmingumą darbo režimu, rekuperatoriaus valdymo sistemą, filtrų lygį, atsižvelgiant į turimas alergijas.

Galingumas būtinai turi užtikrinti projektinius oro srautų kiekius, geriau kiek galingesnis, nei per silpnas. Rekuperatoriaus triukšmingumas priklauso nuo ventiliatorių bei įrenginio izoliacijos. Čia svarbus ir kokybiškas įrenginio montavimas. Valdymo sistema užtikrina tinkamą įrenginio darbą ir funkcijas.