Terasos ar verandos statyba

terasosNuosavas namas yra daugelio svajonė. Erdvus kiemas ir žaliuojantis sodas tai viskas, ko reikia jaunai šeimai. Bet kai turi daug, norisi dar daugiau. Šiltą vasaros rytą gerti kavą užsidarius namuose būtų nuodėmė. Todėl daugelis žmonių investuoja į terasos, stoginės arba verandos statybą. Šie statiniai pasitarnauja ne tik šiltuoju metų laiku, bet gali būti ir puiki vieta susidėti įvairiems buities daiktams, kuriems namuose ne visada atsiranda vietos.
Kokios terasos ar stoginės šiuo metu populiariausios pasakyti gana sunku. Tai priklauso nuo konkrečių žmonių norų ir pageidavimų. Vieni terasas jungia prie namo, kiti renkasi atskiras lauko pavėsines ar stogines. Pasirinkimas didžiąja dalimi priklauso ir nuo turimo žemės sklypo. Jei vietos yra pakankamai galima pasirinkti didesnių konstrukcijų statinius. Terasos ar stoginės gali būti padalintos į vieną ar dvi erdves. Viena jų skirta žmonėms, kita automobiliui ar įvairiems namų apyvokos rakandams. Jei sklypas nedidelis, tuomet galima apsiriboti nedidele pavėsine ar prie namo fasado priderinta terasa.
Šiomis dienomis terasos ir stoginės būna pačios įvairiausios: atviros, uždaros, skliautinės, su nuožulniu arba lygiu stogu. Renkantis terasos ar stoginės formą reikėtų atkreipti dėmesį į namo dizainą. Tai ypač svarbu jei terasa priduriama prie namo konstrukcijos.
Kitas svarbus dalykas — statybinės medžiagos. Terasos, stoginės, pavėsinės ir verandos gali būti statomos iš įvairių medžiagų. Šiomis dienomis statybai naudojamas tiek medis, tiek metalas ar karkasinės gelžbetonio konstrukcijos. Statinių medžiagas reikėtų rinktis pagal individualius poreikius ir finansines galimybes. Pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo gatavi statiniai. Prekybininkai klientams siūlo jau pastatytas ir suręstas medines pavėsines ir terasas. Klientui tereikia užsisakyti norimą konstrukciją ir ji yra pristatoma į pageidaujamą vietą.
Terasos, stoginės ir pavėsinės asocijuojasi su maloniu poilsiu ir smagiomis akimirkomis. Stilinga terasa pasitarnauja ne tik komfortui, bet prideda žavesio namo eksterjerui. Taigi, įsirenkite tobulą oazę sau ir savo šeimai.