Žindymas: kaip tai daryti teisingai?

Žindymas – itin svarbus etapas tiek mamai, tiek kūdikiui. Vienoms žindyti pavyksta iš karto, o kitoms tenka pavargti su įvairiomis žindymo problemomis ir skaudamais speneliais. Kad vargo būtų kuo mažiau, dalinamės patarimais iš La Leche League knygos „The Womaly Art Of Breastfeeding“.

  1. Patogiai įsitaisykite. Pradžioje, kol įprasite prie šio proceso, lengviausia žindyti sėdint lovoje arba fotelyje pasidėjus po nugara, alkūnėmis pagalvėles, taip pat pagalvėle parėmus kūdikį, o kojas užkėlus ant kėdutės arba pagalvės.
  2. Teisingai priglauskite kūdikį. Jis turi gulėti ant šono visu kūnu pasisukęs ir keliais įsirėmęs į Jus. Kūdikio ausis, petys ir klubas turi būti tiesioje linijoje, galvytė neturi būti pasukta, kad pasiektų Jūsų spenelį. Mažylį laikykite savo spenelio aukštyje, kad Jums nereikėtų lenktis į priekį.
  3. Pasiūlykite krūtį kūdikiui. Suimkite spenelį toliau už aureolės ir palaukite, kol kūdikis spenelį apžios ir pradės žįsti.
  4. Paskatinkite kūdikį teisingai apžioti krūtį. Jeigu mažylis suka galvą į šoną, paglostykite jo skruostą iš savo pusės, pajudinkit kūdikį arčiau toliau nuo krūties, tada palieskit jo lūpas, viską kartokite, kol kūdikis plačiai išsižios. Kai jis plačiai išsižioja, priglauskite jį greitai ir tvirtai prie krūties pirmiausia smakru, kad spenelis būtų paimtas giliai. Kai kūdikis apžioja krūtį, laikykite jį labai arti savęs, o, jei kūdikio nosis remiasi, prispauskite jo kojas arčiau savęs, kad kūdikis gulėtų šiek tiek kitu kampu. Kad žindymas būtų efektyvus, kūdikis turi paimti ne tik spenelį, bet ir didesnę dalį aureolės, o spenelis turi būti virš kūdikio liežuvio. Jei kūdikis teisingai paėmė spenelį, žindant neturi skaudėti.

Taigi, žindymo pradžia, kaip ir bet kuri kita pradžia, gali atrodyti sudėtinga, tačiau remiantis šiais patarimais, greitai žindymas bus malonus ir Jums, ir kūdikiui.