Ar įmanoma ekologiška lauko baseino vandens priežiūra?

lauko baseinai-karkasiniai baseinai

Vis daugiau kalbant apie ekologiją ir tvarų vartojimą, pasigirsta klausimų ir apie ekologišką baseino vandens priežiūrą. Ar apskritai tai yra įmanoma arba kokie būdai leistų tai įgyvendinti?

Dažnai atrodo, kad baseino priežiūra pareikalauja labai daug pastangų ir papildomų finansų. Tačiau iš tiesų basiainas priežiūros reikalauja priklausomai nuo to, kiek ir kokia įranga yra naudojama. Pagrindinis ir svarbiausias aspektas – tai vandens priežiūra, kuriai būtinas filtravimas ir dezinfekcija.

Kalbant apie ekologišką lauko baseino vandens priežiūrą ir dezinfekciją, nors tai įgyvendinti nėra paprasta, tačiau maksimaliai sumažinti chloro naudojimą įmanoma. Tik reikia nusiteikti, kad tai pareikalauja daugiau pradinių investicijų, tačiau vėliau apie tai galite beveik visai užmiršti.

Baseino vandens priežiūra su bechlore O‘Clear dezinfekcijos sistema

Tai novatoriška, galima sakyti, naujos kartos baseinų vandens priežiūra, kuriai nereikalingas chloras. Tai speciali įranga, kurios korpuse yra integruota UV lempa ir specialūs elektrodai, kurių pagalba vyksta vandens dezinfekcija. Vandeniui, pratekėjus pro įrenginį, natūraliai įvyksta elektrolizė, kurios metu yra generuojamas laisvasis chloras. Elektrolizei vykti reikalingas bent minimalus kiekis druskos vandenyje.

Tai automatinė bechlorė vandens dezinfekavimo sistema, kurią sumontavus praktiškai nereikalauja priežiūros. Ją paprasta ir patogu naudoti, yra galimybė valdyti nuotoliniu būdu išmaniajame įrenginyje. Toks įrenginys yra skirtas privačių baseinų priežiūrai, visiškai užtikrina skaidrų ir švarų vandenį be jokio chloro. Ypatingai pasiteisina jautrią odą turintiems žmonėms, vaikams, ir taipogi alergiškiems žmonėms.

Kombinuota ozono ir UV spindulių sistema

Nors ši įranga nenaudoja chloro, ji turi tam tikrų trūkumų, kaip atsirandančios dėmės ant baseino sienų ar lėtas veikiančių dalelių pasiskirstymas baseino vandens tūryje. Kitas dalykas, veikiančios dalelės veikia tik gyvuosius mikroorganizmus, tačiau negeba neutralizuoti šlapimo, prakaito ir pan. Be to, greta tokio dezinfekcijos būdo, vis dėlto būtinas viso baseino vandens šokas dezinfekcinėmis priemonėmis.

Eko baseino įrengimas

Eko lauko baseinas – tai dirbtinis vandens telkinys, derinamas su natūraliais augalais ir ekosistema, kurie ir valo baseino vandenį. Toks telkinys skirtas plaukimui, jam būtina įrengti filtravimo sistemą, tačiau jokiu būdu negalima naudoti chloro ar kitų cheminių medžiagų vandens dezinfekcijai.