Auginkime maistą sode

Vynuogės

VynuogėsLaimingi žmonės tie, kurie turi sodus, kuriuose gali dirbti, ilsėtis, auginti, rūpintis ir džiaugtis derliumi. Na sodus turi ne visi, tačiau ne visiems ir reikia. Nors…šiandien pabandysime įrodyti, koks naudingas yra sodas ir ką jame gali nuveikti, užsiauginti ir kaip pailsėti. Daug kas, turėdamas sodą ar bent darželį, augina jame įvairiausius augalus. Obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios, vynuogės, trešnės – tai tik dalis medžių rūšių, kurias galima auginti sode. O dar visokie krūmai – serbentai, agrastai, avietės. Pereinant prie daržo galima vardinti ir vardinti daržoves, kurias ten galima auginti. Žmonės džiaugiasi dirbdami sode, ten jie randa galimybę nusiraminti, pasirūpinti mylimais augalais ir žiūrėti kaip jie auga, kaip žydi ir kokį derlių užaugina.

Savo užaugintą maistą daug maloniau valgyti nei tą, kurį perkame parduotuvėse. Juk nusiperkame kokį obuolį ar vynuogių kekę, atvežtą iš kokios Italijos ar Ispanijos ir nė nežinome nei kaip jos ten augo, kokių trąšų, kokių pesticidų gavo. O ir vežant tuos vaisius ir daržoves juk reikėjo apsaugoti nuo aplinkos poveikio ir pasirūpinti, jog nesupūtų. Dar vienas klausimas – kuo ir kiek tuos augalus reikėjo apipurkšti, kad jie mus pasiektų gražūs ir sveiki. O kai turime patys užsiauginę savo derliaus, žinome ir kokias trąšas dėjome (dar geriau jei visai nedėjome), kuo purškėme (ar nepurškėme) ir kokiomis sąlygomis laikėme jau iškastas bulves, morkas, nuskintus obuolius ar kriaušes. Iš savo paties užaugintų augalų galime atsidėti atsargų ir žiemai. Užsikonservuoti ar užmarinuoti agurkų, pomidorų, česnakų, pasigaminti obuolienės ir kitų uogienių, užsišaldyti uogų ar pasilaikyti rūsyje obuolių ir bulvių su morkomis. Darbo gal ir nemažai, tačiau žinome, ką valgome ir galime tuo džiaugtis.

Tos pačios vynuogės, obuoliai ir net avietės suteikia mums galimybę pasigaminti ne tik maisto, bet ir naminio vyno. Žinoma, tam reikės įdėti šiek tiek darbo, pasisemti žinių ir prižiūrėti rūgstantį vyną. Tačiau, jei jums pavyks pataikyti cukraus ir uogų proporcijas, galėsite pasididžiuoti savo gamintu naminiu gėrimu prieš draugus ir šeimos narius. Jei būsit gera įvertintas, kitais metais padarysite dar daugiau įdomių skonių ir aromatų vynų. Juk galime leisti sau eksperimentuoti ir maloniai nudžiugti gavus gerą rezultatą.

Parašykite komentarą