Vasara – aktyvių pramogų metas, kuomet itin daug dėmesio skiriame išvykoms į gamtą. Lietuvių pamėgta pramoga – kelionės baidarėmis. Kad laisvalaikis būtų malonus ir įsimintinas, rinkitės patikimą baidarių nuomotoją ir jūsų lūkesčius atitinkantį plaukimo maršrutą, pvz., apsilankykite baidares.com svetainėje ir išsirinkite iš geriausių šios vasaros pasiūlymų – priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis kelių valandų, visos dienos ar kelių parų plaukimus. Tiesa, praktika rodo, kad keliautojai gana dažnai maišo baidarių ir kanojų terminus, todėl planuojantiems išvyką pasakojame, kuo skiriasi minėtųjų tipų laiveliai.
Esminiai baidarių ir kanojų skirtumai
Tiek baidarės, tiek kanojos yra nedidelio svorio valtys, varomos irklais ir naudojamos ežeruose bei upėse. Bendrąja prasme baidarė yra laikoma tam tikru kanojos tipu. Svarbiausias šiuos laivelius skiriantis bruožas yra jų dizainas, pvz., paprastai irkluodamas baidares keliautojas sėdi ant baidarės dugno, priešais save ištiesęs kojas, o kanojos irkluotojas sėdi ant sėdynės arba būna atsiklaupęs. Pastarųjų laivelių viršus dažniausiai būna atviras, o baidarių – uždaras. Skiriasi ir irklai, kadangi baidarėje naudojami dviejų menčių irklai, o kanojoje – vienos mentės.
Kas geriau: baidarės ar kanojos?
Konkretus pasirinkimas priklauso nuo kelionei keliamų lūkesčių ir keliautojų fizinio pasirengimo. Kanojos labiau vertinamos dėl savo talpumo ir stabilumo. Jos skirtos ilgesniam, ramesniam pasiplaukiojimui, kai laivelyje gali tilpti daugiau žmonių ir daiktų. Praktika rodo, kad paprastai kanojomis plaukiojama ežere. Baidarės, priešingai, talpina mažiau daiktų ir žmonių, tačiau yra kur kas manevringesnės, tinkančios vandens sportui, smagesniam pasiplaukiojimui per sraunias upes. Žinoma, tiek vienas, tiek kitas variantas gali būti pritaikomas individualiems poreikiams, pvz., net ir manevringosios baidarės puikiai tiks ramiam pasiplaukiojimui ir laisvalaikiui gamtoje, grožintis išskirtiniu šalies kraštovaizdžiu.
Pagalvokite apie kelionės maršrutą
Jei nusprendėte mėgautis aktyviu laisvalaikiu gamtoje, visų pirma turite pagalvoti, kokia upe plauksite ir kiek šiai išvykai skirsite laiko. Jei mėgstate iššūkius ir nebijote pavargti, siūlome rinktis vingiuotus ir sraunius upių kelius, kurie suteiks daugiau energijos ir dovanos nepamirštamų įspūdžių. Ramioms išvykoms su vaikais ar vyresnio amžiaus šeimos nariais rekomenduojami tiesesni upių keliai po gražiausius Lietuvos kraštus.