Buhalterinė programa – kaip pasirinkti labiausiai tinkančią Jūsų įmonei?

Vis daugiau įmonių stengiasi kuo daugiau procesų savo veikloje automatizuoti. Šiandien, kai įvairių verslo valdymo programų pasirinkimas yra toks platus, kiekviena įmonė gali rasti sau tinkamą. Populiariausias pasirinkimas – buhalterinė programa. Ji, panašu, reikalinga kiekvienoje įmonėje. Kaip pasirinkti tinkamą?

 

Kokie programos funkcionalumai svarbiausi?

Buhalterinės programos – tai būdas automatizuoti kai kuriuos buhalterio darbo procesus. Pavyzdžiui, su specialiai programa buhalteriui daug lengviau skaičiuoti darbo užmokestį. Būtent šis darbas yra labai svarbus buhalterio darbe. Nesinaudojant jokia programa, buhalteriui tenka pačiam skaičiuoti kiekvieno darbuotojo išdirbtas valandas, kiekvieną kartą prisiminti jo šeiminė padėtį, įvertinti, ar jis buvo atostogose šį mėnesį, o gal turėjo nedarbingumą. Visa tai padaryti sudėtinga, kyla rizika kažką pamiršti arba suklysti. Rezultatas – blogai apskaičiuotas darbo užmokestis.

 

Buhalterinė programa gali padėti išvengti tokių klaidų ir nepatogumų. Programa kaupia duomenis apie darbuotojus ir leidžia tiksliai bei greitai apskaičiuoti atlyginimą. Sistemoje yra ne tik visos darbuotojų išdirbtos valandos, bet ir atostogų laikotarpiai, nedarbingumas ir kita svarbi informacija, kuri reikalinga darbo užmokesčiui apskaičiuoti.

 

Taip pat buhalterinės programos palengvina įvairių ataskaitų ir apskaitos rengimą. Buhalteriui nereikia ranka suvedinėti sąskaitų, pirkimo ir pardavimo dokumentų. Nereikia išrašant sąskaitas ieškoti klientų rekvizitų. Visi duomenys susisteminti ir yra programoje. Tad šie darbai atliekami daug paprasčiau ir lengviau.

 

Be to, svarbu žinoti, kad dažniausiai buhalterinė programa yra nuolat atnaujinama. Tai reiškia, jog pasikeitus įstatymams dėl darbuotojų algų, mokesčių skaičiavimo ar kitų svarbių buhalteriui dalykų, sistemoje atsinaujina ir skaičiavimo metodikos bei formulės. Taip dar labiau sumažinama rizika buhalteriui suklysti.

 

Kaip pasirinkti programą?

Buhalterinių programų pasirinkimas yra labai įvairus. Rinktis reikėtų pirmiausią tokią, kuri geriausiai tiks Jūsų įmonėje. Pirmiausia, reikia atkreipti dėmesį į tai, kokio dydžio įmonei programa sukurta ir pritaikyta. Didesnėms įmonėms dažniausia reikalingi ir papildomi funkcionalumai, o mažiau darbuotojų turinčioms įmonėms pakanka paprastesnių programų.

 

Rinkitės tokią programą, kuri bus lengvai suprantama Jūsų darbuotojams. Jeigu su buhalteriniais darbais dirba ne vienas specialistas, reikėtų programos, kuri leidžia prisijungti skirtingiems vartotojams, keisti duomenis ir juos matyti. Jeigu Jūsų buhalteris dirba iš namų, rinkitės programas, kurios leidžia prisijungti iš bet kur.

 

Taip pat atkreipkite dėmesį į kainą. Jeigu norite sutaupyti, rinkitės programas, kurias galima išbandyti nemokamai. Tai puikus būdas „pasimatuoti“ programą įmonėje ir sužinoti, ar ji tikrai Jums tinka.