Dantų protezavimas: netikrų dantų privalumai ir trūkumai

Dantu protezavimasNetekti dantų galima dėl įvairių priežasčių: dantenų ligų, traumų, kurių metu pažeidžiamas danties kaulinis audinys, dantys gali būti ir ištraukiami, nes jų nebeįmanoma sutaisyti. Netekti vieno ar kelių dantų tikrai nėra didelė problema, kadangi bet kuri didesnė odontologijos klinika gali pasiūlyti protezavimo paslaugas. Dantu protezavimas – tai prarastų dantų atkūrimas, kuris gali būti vykdomas keliais būdais: pacientui gali būti rekomenduojami išimami arba neišimami dantų protezai, dantys sutvirtinami tilteliais, dedamos porceliano laminatės. Pats seniausias ir vis dar populiarus protezavimo būdas yra dantų protezai. Juos plačiau ir aptarime.

Pilni dantų protezai tinka tik pacientams, netekusiems visų dantų viršutiniame ir apatiniame dantų lanke. Išimamieji protezai gali būti fiksuojami ant dantenų, tai pagerina jų laikymąsi.

Galima išskirti tokius pagrindinius dantų protezų privalumus:

  • Jų atliekama estetinė funkcija. Dantų netekimas gali tapti rimta psichologine problema. Dažnai toks žmogus nenoriai šypsosi, juokdamasis užsidengia burną, net kalbėdamas atsargiai judina lūpas – kad tik niekas neišvystų bedantės burnos. Įsigijus dantų protezą galima vėl drąsiai šypsotis ir atgauti prarastą pasitikėjimą savimi.
  • Pacientas vėl gali laisvai kramtyti ir mėgautis mėgstamu maistu, dingsta grėsmė susirgti virškinamojo rakto ligomis, kurių priežastis – netinkamai sukramtytas maistas.
  • Atkuriama taisyklinga veido forma. Jei pacientas ilgą laiką neturėjo dantų, jo lūpų kampučiai pradėjo svirti žemyn, skruostai įdubo, smakras atsikišo į priekį. Įsidėjus dantų protezus veidas akimirksniu atrodo geriau.
  • Dantų protezai yra pigiausias būdas pakeisti daug iškritusių dantų. Tokios procedūros kaip dantų implantavimas pareikalautų dešimteriopai daugiau lėšų.

Žinoma, kad dantų protezai turi ir trūkumų:

  • Pirmosiosmis dienomis ar net savaitėmis dantų protezai gali kelti diskomfortą, ypač pacientams, kurie dantų neturėjo ilgą laiką. Tačiau apsipratus bet kokie nepatogumai turėtų išnykti.
  • Baimė, kad protezai iškris. Jei protezai nėra pritvirtinami kabliukais prie burnos ertmės, galima rinktis protezų klijus, kurie užtikrins jų nepaslankumą.
  • Protezus sąlyginai lengva sulaužyti.
  • Netinkama protezų priežiūra gali tapti dantenų pažeidimo priežastimi.

Tikimės, kad kartu su odontologu įvertinę dantų protezų privalumus ir trūkumus nuspręsite, ar šis protezavimo būdas jums tinkamas. Nieko nelaukte ir konsultacijai užsirašykite jau dabar – taip vienu žingsneliu priartėsite prie savo naujos šypsenos.

Parašykite komentarą