Darbas – ne pirmiau nei sveikata

protinių dantų rovimasKokie žodžiai iškyla, kai kas nors užsimena apie odontologiją? Tai veikiausiai priklauso nuo turimos patirties. Vienais atvejais ji pozityvesnė, kitais negatyvesnė. Džiugu, kad šiais laikais vis dažniau ir dažniau suprantama, kad odontologija – ne baubas, o pagalba. Protinių dantų rovimas – tik vienas pavyzdys iš daugelio, kad profesionalai greitai ir kokybiškai sutvarko atsiradusią bėdą. Jie kamuojančių nepatogumų nepalieka kaip nereikšmingų.

Medicina. Tai ne vien odontologija. Turbūt sutiksite, kad bendras principas – prireikus pagalbos kreiptis į gydytoją, o nežinia ko delsti. Tačiau vyraujant „nusidirbimo“ kultūrai sudėtinga atsitraukti nuo darbų ir nuvykti pas gydytoją. Juk reikia dar kai ką padaryti, dar krūva popierių nesutvarkyta, dar būtų galima šį tą atlikti, nes rytoj irgi laukia daug darbo… Ir taip sukamės vadinamajame voverės rate. Bet ne be reikalo sakoma, kad sveikata yra brangiausias turtas. Ne tik protinių dantų rovimas, kuris buvo paminėtas pradžioje, bet ir daugybė kitų medicinos paslaugų tai įrodo – rūpintis sveikata reikia dabar.

Ir visgi… Kreiptis reikėtų, pailsėti nuo darbų irgi… Bet kažkas tarsi liepia dirbti, dirbti, dirbti… Atiduoti visas pastangas darbui. Nusikamuoti ir vaduotis devyniais prakaitais. Juk darbas – pirmoje vietoje. Palaukite… Neiškreipkite tikrovės! Nesvarbu, ar tai būtų nugaros skausmas, ar dantų jautrumas, bet kuriuo atveju negalima nei nugaros, nei dantų palikti be priežiūros. Nekalbam apie sargybinius, kurie saugotų, kad į jūsų dantis niekas nesikėsintų. Tačiau visuomet svarbu žinoti, kad gydytojai padės.

Ne šiaip sau šiame straipsnyje užsiminta apie tokį dalyką kaip protinių dantų rovimas. Jeigu ši paslauga reikalinga, galbūt iš pirmo žvilgsnio nelabai jauku. Rauti dantį? Gal galima apsieiti?.. Bet diskomfortas sako ką kita ir skatina kuo greičiau paskambinti dantų gydytojui. Protinių dantų rovimo tema aktuali ir todėl, kad paprastai stengiamasi dantis pagydyti, o ne ištraukti. Kuo gi tie protiniai dantys tokie ypatingi? Ogi tuo, kad sujaukia burnos ertmę, jei, pavyzdžiui, išdygsta kreivai. Skausmas, tinimas – ne tie jausmai, kuriuos galėtume pavadinti malonumu. Tad be kažkokių maivymųsi kreipiamasi į gydytojus. Keletą dienų po procedūros burnos ertmė gal ir nelabai energinga, bet vėliau maloniai šypsomasi, nesivaržant valgoma – juk dantys ir vėl sveiki. Tiksliau, ištraukti reikiami, kad kiti dantys burnoje tinkamai funkcionuotų.

Na, o tinkamas dantų funkcionavimas, kaip, be abejonės, žinote, yra susijęs ne tik su valgymu, bet ir su psichologiniais aspektais. Jei jūsų dantys tvarkingi, tai ir bendrauti lengviau, visuma tvarkingesnė, geriau dera stilingi drabužiai, gražiau pats veidas atrodo. Na, o geltoni, skylėti, sulūžinėję dantys ar burna be dantų – nekoks vaizdas. Tad odontologai atstato ne tik sveikatą, bet ir dantų dailumą. Tie, kurie buvo, švelniai tariant, negražūs, tampa nuostabūs tarsi iš dantų pastos reklamos.