Facebook pakeis televiziją – spėliojimai ar tikra prognozė

Pastaruoju metu galima išgirsti nuomonių, kad internetas signalizuoja televizijos pabaigą. Netrūksta argumentų, kad jauniausios kartos atstovai gali lengvai „išgyventi” be televizijos, nes internetas pasiūlo viską, ko jiems reikia. Filmai, laidos, komunikacija, socialiniai tinklai – viskas išmaniajame įrenginyje. Tai kas nutiks su televizija?

Mobilus duomenų vartojimas per pastaruosius kelerius metus išaugo dramatiškai, ir internautai dabar daug dažniau gauna pagrindines naujienas iš socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“ ir „Twitter“, o ne iš, tarkime, televizijos.„Facebook“ vaidina vis svarbesnį vaidmenį platinant naujienas – apie 44 proc. žmonių jį naudoja kaip pagrindinį naujienų šaltinį. Apie 19 proc. renkasi „Youtube“, o 10 proc. – „Twitter“.

Tiesioginės Facebook transliacijos tampa daug populiaresnės nei laidos, rodomos per televiziją. Žmones vis labiau domina „čia ir dabar“ transliuojamos naujienos. Tik maža dalis visuomenės įsijungia vakarines žinias per TV ir stebi dienos įvykius iš viso pasaulio, kurie vyko prieš kelias valandas ar net dienas. Dinamiškas gyvenimo ritmas priverčia rinktis tokias žiniasklaidos ir informavimo priemones, kurios leidžia efektyviausiai išnaudoti savo laiką.

Tokie socialiniai tinklai kaip Facebook yra lengvai prieinamas kiekvienam. Jis leidžia sutaupyti laiką, ir norint, pasinerti į diskusijas. Straipsniai, video, tiesioginės transliacijos – visa tai, ko reikia šiuolaikiniam žmogui.

Ar tikrai televizija niekam nebeįdomi

Jaunimo aplinkoje socialiniai tinklai išstumia televiziją kaip pagrindinį žinių šaltinį. Kaip teigia neseniai atliktame tyrime, interneto žiniasklaidos profesionalams taip pat reikia gerokai pasukti galvas, kaip pritraukti ir išlaikyti auditoriją.Daugiau nei 51 proc. prieigą prie interneto turinčių žmonių socialinius tinklus naudoja tam, kad sužinotų pagrindines dienos naujienas. Facebook ir kiti socialiniai tinklai iš erdvių, kuriose galima sužinoti „ką nors naujo“, virto pagrindinėmis šaltinių erdvėmis. Taigi televizijos vaidmuo vis mažėja. Gali būti, kad laikui bėgant internetinė erdvė užvaldys ir taps pagrindine žiniasklaidos ir naujienų transliavimo priemone.