Ką verta žinoti apie plastines nosies operacijas?

plastines nosies operacijosApie plastines operacijas galima išgirsti gausybę mitų, tačiau kas iš tikrųjų yra tiesa? Ar tikrai plastinės operacijos yra kenksmingos sveikatai? Ar jos daromos tik dėl grožio? Norėdami paneigti šiuos mitus ir daugiau sužinoti daugiau apie populiariausią plastinę procedūrą – nosies operaciją, mes pasikalbėjome su vienos garsios plastikos chirurgijos klinikos gydytojų, kuris noriai sutiko atsakyti į mūsų užduotus klausimus.

Ar tiesa, kad plastinės operacijos yra skirtos grožiui, tačiau ne funkcionalumui?

Tai yra visiškai ne tiesa – toks mitas gyvavo anksčiau, tačiau pastaruoju metu jau vis daugiau žmonių žino, kad plastinės chirurgijos klinika stengiasi, visų pirma, užtikrinti operuojamos kūno dalies funkcionalumą, o tada jau galima derinti ir estetinį vaizdą. Kaip jau žinote, pati populiariausia plastinė operacija yra nosies. Taigi, į mus dažnai kreipiasi ne tik moterys, kurios nori mažos ir smailios nosytės, tačiau ir daugybė vyrų, kurie skundžiasi knarkimu naktimi bei kitomis kvėpavimo problemomis.

Labai svarbu suvokti, kad funkcionalumas ir estetika eina išvien – tie vyrai, kurie kreipiasi dėl netolygaus kvėpavimo, turi kreivą nosies pertvarą. Ją atstačius, pati nosis atrodo tiesiau, todėl ne tik lengviau kvėpuoti, bet ir nosis gražesnė. Be abejo, estetinės plastinės operacijos yra šiek tiek kitokios nei funkcionalumą atstatančios nosies operacijos tuo atžvilgiu, kad atliekant estetinę operaciją mes stengiamės išpildyti kliento norus ir sukurti būtent tokią nosį, kokios jis norėjo, tačiau funkcionalumo niekada nepamirštame – galbūt ir tiesa, kad pasaulyje egzistuoja tokių plastinės chirurgijos klinikų, kurios prioritetu laiko estetiką, o ne funkcionalumą, tačiau tai retas atvejis. Mes užtikriname, kad sveika nosis – tai graži nosis, todėl ir darydami estetines plastinės chirurgijos operacijas, visų pirma užtikriname kokybišką funkcionalumą.

Kaip manote, kodėl plastinių operacijų paklausa didėja?

Tas paklausos didėjimas yra nesunkiai paaiškinamas – šiais laikais, kai internetas mums suteikia galimybę visą reikalingą informaciją susirasti patiems, žmonės gali sugriauti mitus, esančius jų galvoje ir sužinoti tiesą apie dominančią sritį. Taigi, ir informacijos apie plastinės chirurgijos procedūras dabar yra labai daug. Tiesa, anksčiau irgi buvo daug informacijos, bet internete ji buvo pasiekiama tik anglų kalba, todėl daugeliui žmonių, norint išsiaiškinti detalesnę informaciją apie juos dominančią plastinę operaciją, buvo reikalingas ir vertimų biuras. Dabar – viskas gerokai paprasčiau, kadangi yra nemažai kokybiškos informacijos lietuvių kalba, kurioje nurodyti ir gijimo laikotarpiai, plastinių operacijų kainos, taip pat nurodomos dažniausios plastinių operacijų priežastys.

Ar plastinės nosies operacijos yra visiškai saugios?

Taip, šiuolaikinė chirurgija ir medicina leidžia teigti, kad tokios operacijos yra visiškai saugios. Iš esmės, neįmanoma nosies operacijos metu pažeisti nosies pertvaros, kadangi visa kremzlė gali būti išimta ir iš naujo įdėta. Vienintelė rizika atsiranda tuo metu, kai prasideda gijimo laikotarpis, kadangi čia jau pats pacientas turi vykdyti gydytojo reikalavimus ir užtikrinti, kad per labiausiai pažeidžiamą laiko tarpą jis tinkamai elgsis su savo nosimi. Pavyzdžiui, pirmąjį mėnesį negalima nosies pūsti, dirbti pasilenkus, būti dulkėtose patalpose.

Kaip matote, plastinė chirurgija yra gana toli pažengusi į priekį, tad nenuostabu, jog vis daugiau žmonių kreipiasi dėl juos dominančios plastinės operacijos.

Parašykite komentarą