Kada ir kaip reikia keisti automobilio stabdžių kaladėles?

stabdziu kaladelesKiekvienam nors šiek tiek patirties turinčiam vairuotojui turbūt jau yra tekę lankytis autoservise. Paslaugų spektras, kurį suteikia įprastas autoservisas, gali varijuoti nuo diagnostikos, iki automobilio perdažymo ar važiuoklės remonto. Visgi, viena iš populiariausių paslaugų, dėl kurios autoservisai yra tokie paklausūs, yra kaladėlių keitimas.

Kada jas reikia keisti?

Atsakymas gali būti gana paprastas – kuomet sudyla, tada kaladėlės turi būti keičiamos. Tačiau, ar lengva atskirti, kada kaladėlėms jau metas keliauti į sąvartyną? Dažniausiai, tai išduodama cypimo garsas stabdant. Šį garsą sukelia speciali plokštė, kuri yra primontuota prie kaladėlių. Tai suteikia galimybę saugiai vairuoti ir greičiau sužinoti, kada jūsų automobilio kaladėlės nusidėvėjo.

Jeigu kilo koks įtarimas, tikrai verta nuvykti į servisą ir pasidomėti, ar su jūsų automobilio kaladėlėmis viskas tvarkoje. Iš pradžių meistrai bandys patikrinti priekines kaladėles net nenuėmę rato – jeigu lietas diskas turi gana didelius tarpus, tuomet kaladėlių likęs balansas puikiai matosi ir pro juos. Visgi, tai gali būti ir šiek tiek apgaulinga, kadangi išorinė stabdžių kaladėlė gali kuo puikiausiai atrodyti, tačiau vidinė gali visiškai nudilti net iki metalo.

Laikas pirkti naujas kaladėles. Kokias pasirinkti?

Daugelis dalykų priklauso nuo biudžeto, kurį turite ir nuo jūsų automobilio markės. Pavyzdžiui, jeigu vairuojate itališką Fiat mašiną, tuomet jums geriausią variantą gali pasiūlyti Fiat servisas. Tačiau, reikėtų nepamiršti, kad sunku rasti objektyvius pardavėjus, kurie pasakyti apie savo gaminių minusus ir išvardintų savo priešininkų pliusus, tad verčiau pamokysime jus atpažinti geras kaladėles nuo blogų.

Iš tiesų, jeigu kaladėlės yra labai kietos, jos greičiausiai padarytos ne iš pačių kokybiškiausių medžiagų. Šiek tiek minkštesnės kaladėlės garantuoja, jog jūsų mašinos stabdžių diskas nebus sugadintas. Visgi, jeigu pasirinksite kietesnės medžiagos kaladėles už mažesnę kainą, turėsite rizikuoti, nes tokios kaladėlės galbūt ir labai mažai nusidėvi, tačiau laikui bėgant gadina stabdžių diską, o ką jau kalbėti apie tai, kad kartais visiškai be reikalo leidžia cypimo garsą.

Taigi, tiksliai neįvardijant firmų, galima pasakyti vieną svarbų dalyką – dažniausiai, geresnė prekė yra brangesnė. Taip yra daugelyje sričių, taip pat yra ir čia. Kaip jau minėjome, gerąsias kaladėles jus galite atskirti pagal minkštumą, tačiau ne tik tai. Bronzos bei vario drožlės kaladėlėse – tai gero produkto ženklas. Ką varis ir bronza duoda? Labai paprasta – šios medžiagos padeda geriau stabdyti, tad įsigijus tokias kokybiškas kaladėles, jums tikrai nebereikės jaudintis dėl pernelyg nejautrių stabdžių. Ypač malonu su gerais stabdžiais važiuoti žiemą, kuomet keliai būna netikėtai slidūs ir važiuodami su prastais stabdžiais galite atsitrenkti į kitą mašiną.

Stabdymo efektyvumas – vienas iš svarbiausių kriterijų, pagal kuriuos turėtumėte rinktis naująsias kaladėles savo automobilyje. Tik nepamirškite, kad sudilimo laikas nėra toks esminis dalykas, kaip gali pasirodyti iš pirmo karto – juk kur kas svarbiau, kad stabdžiai veiktų puikiai ir nereikėtų dažnai keitinėti savo automobilio stabdžių disko. Kaladėlės nėra amžinos, jas reikia keisti kas porą metų, tačiau visada labai svarbu atkreipti dėmesį į kokybišką produktą.

Parašykite komentarą