Kaip imtis sėkmingų darbo paieškų

Nusprendėte, kad dabartinė jūsų darbovietėje nebeatitinka jūsų keliamų reikalavimų? Jūsų taip pat nebetenkina gaunamas darbo užmokestis ir nebematote jokių galimybių kilti karjeros laiptais? Tokiu atveju akivaizdu, kad šią akimirką jūsų galvoje gali kirbėti gausybė pačių įvairiausių minčių, kurių dauguma yra susijusios su netikrumu, nežinomybe ir savotiška baime. Ir tiesą sakant, kuo ilgiau žmogus yra išdirbęs savo dabartinėje darbovietėje, tuo paprastai būna sudėtingiau žengti pirmąjį žingsnį link naujo darbo paieškų. Todėl jei jūs jaudinatės ir nesate tikri, kaip jums seksis ieškoti naujo darbo, pirmiausia atsižvelkite į kelis praktiškus patarimus.

Tam, kad naujo darbo paieškos vyktų sklandžiau ir jums netektų susidurti su pernelyg dideliu stresu, visų pirma jums vertėtų darbo paieškų imtis dar turint savo dabartinį darbą. Net jei jis jums jau seniai įgriso ir jūs nesidžiaugiate kasdien į jį keliaudami, jūs turėtumėte jį išsaugoti iki tol, kol surasite naują darbo vietą. Tačiau jei jūs paliksite savo dabartinį darbą anksčiau nei surasite naują darbą, jums gali kilti didelis stresas, kadangi jūs niekuomet negalite būti tikri, kaip jums seksis vykdyti darbo paieškas. Jei darbo paieškos užtruks, kiekviena nauja diena bus kupina didelės įtampos ir baimės, todėl galiausiai jūs galite priimti neapgalvotą sprendimą ir pasirinkti jums visiškai netinkančią darbo vietą.

Taigi, jei jūs vis dar turėsite savo dabartinį darbą, paieškas galėsite vykdyti ramiau, sklandžiau ir būdami daug labiau užtikrinti savo jėgomis ir galimybėmis. Tuo tarpu prieš pradedant praktines darbo paieškas, visuomet yra rekomenduojama nepamiršti ir apie savo gyvenimo aprašymo svarbą, kuri, beje, yra labai didelė. Pastebima, kad kai kurie žmonės nuvertina CV svarbą ir mano, kad nėra jokios priežasties savo gyvenimo aprašymo suformavimui skirti daug laiko ir pastangų.

Tačiau jei jūs neturėsite labai patraukliai ir išskirtinai atrodančio gyvenimo aprašymo, potencialūs darbdaviai, kuriems išsiųsite savo CV pretenduodami į jų siūlomą darbo vietą, gali jūsų nė nepastebėti. Ir taip nutinka pakankamai dažnai – ypač, jei į konkrečią darbo vietą pretenduoja šimtai skirtingų kandidatų. Kuo daugiau kandidatų susidomės konkrečiu darbo pasiūlymų, tuo labiau sumažės tikimybė būti pakviestiems į pirmąjį darbo pokalbį. Todėl turėtumėte imtis visų įmanomų priemonių, kad jūs būtumėte pastebėti ir pakviesti.

Kai suformuosite puikiai atrodantį savo gyvenimo aprašymą, kuris gebės pritraukti potencialių darbdavių dėmesį, kartu nepamirškite pasiruošti ir jūsų laukiantiems darbo pokalbiams, kurių metu potencialus darbdavys apie jus norės sužinoti daugiau informacijos. Be to, jūs taip pat neturėtumėte pamiršti pagalvoti ir apie klausimus, kuriuos užduosite potencialiam darbdaviui, nes tokiu būdu jūs parodysite, kad žinote, ko norite, ir taipogi domitės konkrečia įmone bei būsimu darbu.

Todėl nepaisant to, ar jus domina darbas Klaipedoje, Vilniuje, ar Kaune, turėtumėte pasinaudoti šiais keliais praktiškais patarimais ir imtis sėkmingų darbo paieškų.