
Baseinas namų kieme – viena iš maloniausių vasaros pramogų tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Tiesa, neretai susiduriama su baseino priežiūros keblumais, dažniausiai susijusiais su vandens drumstumu, „žaliuojančiu“ vandeniu ir kitais nešvarumais.
Baseino vandens kokybė priklauso tiek nuo naudojamos įrangos, tiek ir nuo baseinų chemijos. Tai du dalykai, kurie yra vienas nuo kito neatsiejami ir be kurių lauko baseinai neįsivaizduojami. Tačiau nereikia manyti, jog įdiegus reikalingą baseinų įrangą ir pasirūpinus atitinkama baseinų chemija, problemų niekuomet neturėsite. Vandens kokybės rodiklius turite stebėti nuolatos ir atsižvelgiant į juos, atitinkamai juos koreguoti.
Pagrindinės baseinų priežiūros problemos, jų priežastys ir sprendimo būdai
- Žalias, drumzlinas baseino vanduo, slidžios baseino sienelės ir dugnas.
PRIEŽASTYS. Paprastai tai gali lemti kelios priežastys – netinkamas vandens filtravimas, per aukštas vandens pH, kurio rodikliai turi būti tarp 7,2 ir 7,4.
SPRENDIMAS. pH reguliavimui yra naudojami specialūs pH plius arba pH minus preparatai. Prieš dumblius yra skirti specialūs algicidai, o vandens skaidrinimui – skystas flokuliantas. Na ir, žinoma, reikėtų įsitikinti, ar filtras veikia pakankamą laiką, atitinkamai padidinti filtro veikimo laiką, filtrą pakeisti nauju arba atlikti filtro „atplovimą“ pagal gamintojo rekomendacijas. Esant itin dideliam drumzlinumui, atlikti vandens chloro arba aktyviojo deguonies „šoką“.
- Aukštas arba žemas vandens pH.
SPRENDIMAS. Kaip jau minėjome, šis rodiklis nustatomas specialiu stebėjimo testeriu ir pH balansui atstatyti yra naudojami pH plius arba pH minus preparatai.
- Pasikeitusi vandens spalva.
PRIEŽASTYS. Vandens spalvos pakitimus gali lemti vandenyje esantis įvairių metalų perteklius, pvz., geležis, varis ar magnis.
SPRENDIMAS. Tokiu atveju yra naudojami tam tikri metalus šalinantys algicidai arba metalų šalintojai. Jie gali būti naudojami pagal poreikį, o esant tokiam vandeniui, juos naudoti reguliariai.
- Blogas vandens kvapas.
PRIEŽASTYS. Tai gali lemti vandens pH pokyčiai ar tiesiog ilgiau stovintis vanduo.
SPRENDIMAS. Tam naudoti pH plius arba minus preparatus bei atlikti vandens chloro arba aktyviojo deguonies „šoką“.
Žinoma, visais atvejais būtinas reguliarus baseino sienų bei dugno valymas specialiais šepečiais ar automatiniais valymo robotais.