Kam galite patikėti savo įmonės finansinę apskaitą

Finansine apskaitaNemaža dalis užsienio šalių gyventojų, kurie atvyksta į Lietuvą vedini tikslo įkurti savo verslą ir įsilieti į naują mūsų šalies rinką, teigia, kad Lietuvoje mokestinis ir buhalterinis aparatas yra labai sudėtingas ir reikalaujantis daug laiko bei žinių. Ir tai yra visiška tiesa. Nors lietuviai su visu tuo jau seniai susigyvenę, vis dėlto neretai galima girdėti piktinimųsi dėl pernelyg sudėtingų procedūrų, kurių priešingu atveju būtų galima atsisakyti. Kad ir kaip bebūtų, turime susitaikyti su esama situacija, kuri bene kasmet tampa dar sudėtingesnė. Todėl jei norime, kad mūsų verslas funkcionuotų tinkamai ir finansinė apskaita būtų atlikta būtent taip, kaip to reikalauja mūsų šalies įstatymai – apskaitos paslaugos yra neišvengiamos, jei nenorite patirti didelių išlaidų.

Žinoma, visuomet atsiranda skeptikų, teigiančių, kad geriausia išeitis, padedanti užtikrinti tvarkingą įmonės buhalteriją, tai etatinio buhalterio samdymas. Tačiau taip kalbėti gali tik pakankamai mažai patirties verslo pasaulyje turintis žmogus. Įdomu, kodėl? Visų pirma negalima pamiršti, kad papildomo etato sukūrimas įmonei kainuoja nemažus pinigus. Be to, sutartis su darbuotoju sudaroma ilgam laikui. Jei jūsų įmonės veiklos apimtys vienu ar kitu mėnesiu nebus didelės, buhalteris, kurį būsite pasamdę, neturės tiek darbo, kad visas savo darbo valandas galėtų išnaudoti produktyviau. Tačiau nepaisant to, jūs vis tiek turėsite mokėti lygiai tokį patį atlyginimą, koks yra nustatytas darbo sutartyje.

Tuo tarpu, jei kreipsitės į buhalterinių paslaugų bendrovę, etatinio buhalterio jums samdyti tikrai nereikės. Ir nepaisant to, kad jūsų veiklos apimtys galės būti didelės, profesionalios apskaitos paslaugos jums neatsieis tiek pat, kiek kainuotų darbuotojo išlaikymas. Tai reiškia, kad jūs gerokai sutaupysite ir jums taip pat nereikės rūpintis papildomo darbuotojo tinkamomis darbo sąlygomis ir gerove.

Taigi, jei kiekvieną mėnesį prieš savo akis norite matyti tikslius buhalterinius dokumentus ir visas reikiamas finansines ataskaitas, pats metas baigti piktintis dėl sudėtingų ir daug laiko reikalaujančių buhalterinių procedūrų – kreipkitės į pasirinktą buhalterinių paslaugų bendrovę ir visus darbus patikėkite į jų rankas.