Kokius nuotekų valymo įrenginius pasirinkti?

Jeigu gyvenate nuosavame name, švarus ir tyras vanduo yra vienas iš didžiausių prioritetų. Toli gražu ne visi būstai turi geras sąlygas prisijungti prie viešųjų vandens tinklų, todėl tenka šia sritimi privačiai ir rinktis asmeninius nuotekų valymo įrenginius. Kaip priimti geriausią sprendimą ir ko tikėtis iš savo pasirinkimo?

Visų pirma reiktų žinoti, kad yra trijų skirtingų tipų nuotekų valymo įrenginiai: fiziniai, cheminiai ir biologiniai. Nors visi jie yra pakankamai efektyvūs, geriausi ir sveikatai mažiausiai pavojingi rezultatai vis dėlto yra pasiekiami su biologiniais arba biologinių ir fizinų ar biocheminių filtrų kombinacijos. Apie tai byloja ne tik viešumoje išgirti biologiniai nuotekų valymo įrenginiai ir atsiliepimai apie juos, bet ir teorinė veikimo pusė. Naudojamos natūralios medžiagos gali vandenyje pašalinti net iki 98-99 procentų teršalų, o toks rezultatas pasiekiamas su mažu triukšmu, be jokių papildomų kvapų ar diskomforto.

Fizinės filtravimo priemonės dažniausiai yra pigiausios, bet jas reikia dažnai keisti ir prižiūrėti, be to jos nėra pačios efektyviausios, geriausiai tinka pašalinti stambesnes nuosėdas. Bakterijoms ir kenksmingas mikroorganizmas bei nugeležinimui reikalinga biologinio arba cheminio proceso pagalba. Cheminiai procesai ne visada yra pigūs, privačiam vartojimui toks nuotėkų valymas gali būti kiek brangus, todėl dažniausiai rekomenduojama rinktis biologinius nuotėkų valymo įrenginius. Kurio gamintojo prekes rinktis? Jums išsirinkti padės atsiliepimai internete bei susitikimai ar konsultacijos su įvairiais tiekėjais, jie pateiks pasiūlymus, o jūs galėsite išsirinkti.

Svarbu, jog pasirinktumėte sertifikuotą tiekėją, kuris rinkoje dirba ilgai ir išmano savo darbą. Visgi šie darbai darys tiesioginę įtaką jūsų sveikatai bei gyvenimo kokybei, tad rinkitės atsakingai.