Kokius vartus rinktis savo kiemui?

Kiemo vartai gali ne tik saugoti ir padėti sergėti įvažiavimą į nuosavą teritoriją nuo nekviestų svečių, bet ir tuo pačiu puošti erdvę, garantuoti užbaigtumą, estetiką bendram eksterjerui. Tai reiškia, kad planuojant namų erdvę apie vartus ne mažiau verta pagalvoti nei apie želdynus ar kitus kiemo atributus.

Vartų paskirtis

Priklausomai nuo atidarymo būdo, vartai kiemui būna stumdomi (nustumiami) bei varstomi (atveriami). Toe vartai turėtų ne vieną svarbią paskirtį. Vienas svarbiausių kriterijų dairantis kiemo vartų – ilgaamžiškos savybės. Vartai privalo tarnauti ilgą laiko tarpą ir būti kokybiški: visais atvejais jie turėtų būti gaminami iš kokybiškos, tvirtos, praktiškos medžiagos. Be to, jie turėtų pasižymėti atsparumu ne itin palankioms oro sąlygoms (neužšąlantys ar pan.).

Dar vienas svarbus, pasirinkimą turintis nulemti faktorius – saugumas. Vartai privalo pasižymėti sandarumu bei kaip įmanoma labiau garantuoti šeimininko teritorijos saugumą. Negana to, pasižymėti ir funkcionaliomis savybėmis. Vartai turėtų būti patogūs juos naudojant ar reguliuojant. Taip pat vartai turi vertis sklandžiai bei tolygiai. Juk niekas netrokšta nubusti nuo vartų keliamo triukšmo.

Vartų furnitūra

Siekiant įsirengti geriausius kiemo vartus savo namams ar įmonės reikmėms, visų svarbiausia nešykštėti dėmesio vartų furnitūrai bei automatikai. Vartų kiemui furnitūra – itin reikšmingos vartų dalys: apačios ratukai, prilaikymą garantuojantys ratukai, bėgelių sistema, apatinės bei viršutinės gaudyklės, vyriai su reguliavimo mechanizmu. Vartų kiemui furnitūra turėtų atspindėti visus įmanomus saugumo standartus bei tuo pačiu užtikrinti efektyvų vartų tarnavimą ir ilgaamžišką naudojimą, kurio neveikia jokios gamtinės sąlygos.

Automatiniai vartai – tokia automatinė sistema, kurioje įdiegta pažangiausia sistema geba įgalinti lengvai bei sklandžiai varstyti vartus, garantuoja sklypo saugumą.

Geriausi kiemo vartai

Vienas iš galimų ilgaamžiškų pasirinkimų – stumdomi vartai kiemui. Jie nė trupučio nereikalauja papildomos erdvės varčioms atidaryti, nes įvažiuojant ar išvažiuojant jie būna paprasčiausiai nustumiami į vieną ar kitą tvoros šoną.

Stumdomi vartai būna sudaromi iš vienos, taipogi ir kelių dalių. Tokiems kiemo vartams netrukdo nuokritos, gamtos krituliai, šiukšlės, nes jie geba judėti neliesdami žemės. Minėti vartai geba užverti net labai didelio pločio įvažiavimą (tarkim, 10 m.). Įdomiausia tai, kad net ir dideli vartai savo papildomu svoriu neapkrauna vyrių bei vartų stulpų.

Kad ir kokius vartus nusprendžiama pasirinkti, būtina netaupyti kokybiškų medžiagų sąskaita ir šykštėti lėšų kruopščiam meistrų darbui.

Daugiau idėjų rasite: http://betafence.lt/