Kuriame teigiamą vonios kambario aurą

voniaVonios kambarys dažniausiai yra pirmas į kurį žengiame ryte po saldaus miego, kuriame atmerkiame užsimiegojusias akis ir tas vaidas kurį išvystame galiausiai išsiblaivę iš miego yra vonios kambario sienos, veidrodis, vonia… Tas vaizdas toks įprastas ir kasdieninis pasąmonėje užsifiksuoja, nors atmintyje atrodo ir neišlieka. Tačiau tai ką pamatome sukelia emocijas, kurios išlieka visai dienai. Ar tai bus pasigėrėjimas sutvarkytu kambariu ar panieka nutrupėjusioms plytelėms ir pajuodusiai voniai – priklauso tik nuo jūsų.

Dažniausiai gyvenantys standartiniuose butukuose, visai nesidžiaugia mažais vonios kambariais, kuriuose net apsisukti nėra kur. Tačiau nereikia nusiminti – net ir mažoje erdvėje galima sumaniai prasisukti, tereikia pavartyti namų interjero žurnalus, lankstinukus ar katalogus apie priemones voniai (juose būna ir protingų bei praktiškų patarimų) ar pasitelkti į pagalbą interjero dizainerį. O pradėti dažniausiai tenka nuo esminio sprendimo ir pasirinkimo tarp vonios ir dušo kabinos. Standartiškai, seniau būdavo rengiamos vonios, nesvarbu kokio dydžio pats kambarys. Todėl dabar norint sutaupyti erdvę pasirenkama dušo kabina. Visgi, renkantis ne visada reikia žvelgti į erdvę. Juk ką reiškia erdvė, kuomet nesijaučiate gerai?

Daug vietos vonioje užima ir skalbimo mašina. Paprastai ją galima pastatyti tik arti sanitarinio mazgo, t.y. vonioje arba virtuvėje. Pasvarstykite kur ji labiau tiktų ir tilptų. Jei visgi ji lieka vonioje įsigykite siauresnę, mažesnę skalbimo mašiną, o sanitarinius mazgus įmontuokite į sieną, kad mašiną būtų galima pristumti arčiau sienos ir neliktų didelio tarpo eikvojančio erdvę. Išnaudokite erdvę ir virš skalbimo mašinos – įrenkite spintelę ar lentynas. Jei erdvė išties maža, geriau rengti lentynas – atviri baldai suteikia erdvės pojūtį .

Pertvarkydami kambarį nepamirškite ir spalvų, nes jos gali optiškai didinti arba mažinti kambarį. Siekiant išgauti vizualiai didžiausios erdvės įspūdį derėtų rinktis šviesias, vėsias spalvas. Tokia yra mėlyna ir turkio spalva. Nenuostabu, jog šios spalvos dažnai matomos vonios kambario interjero lankstinukuose. Taip pat šios spalvos primena jūrą, vandenį, kas be abejo dera vonios kambariui. Dar viena gudrybė – tolimiausią sieną išdažyti dryžiais. Horizontalūs dryžiai sieną vizualiai paplatins, tuo tarpu vertikalūs paaukštins lubas.

Ir galiausiai – veidrodis, kuris yra privalomas kambariui (jame vyrai mato savo atvaizdą skutantis, moterys – kuomet daro makiažą). Tačiau tai ne tik praktiška priemonė, bet ir dailus akcentas, kuris suteikia kambariui jaukumo. Tinkamai prie interjero priderinti veidrodžio rėmai, ar apskritai be rėmo veidrodis suteikia ne tik jaukumo, bet taip pat padidina erdvę.

Taigi, atsižvelgus į šiuos kelis patarimus, galima persitvarkyti, atsinaujinti vonios kambarį taip, kad jame kas rytą jaustumėtės kaip rojuje ir su malonumu pradėtumėte dieną.

Parengė Nuolaidubumas.lt

Parašykite komentarą