Langai: mediniai, aliuminio profilio ar plastikiniai?

langaiNėra namų be dūmų. Kaip nėra namų ir be langų. Langai – tai tarsi akys, dėka kurių patalpas užlieja dienos šviesa, na, o smalsuoliai gali stebėti už jų verdantį gyvenimą. Kita vertus, iš langų tikimasi optimalios izoliacijos tiek šilumos, tiek ir garso atžvilgiu – niekas nepageidauja girdėti automobilių gausmo šeštadienio rytą ar kentėti nemalonaus skersvėjo. Užduotis aiški – išsirinkti tinkamiausius langus tiek dizaino, tiek praktiškumo atžvilgiu.

Šiandien langų gamintojai klientui suteikia galimybę pasirinkti jo poreikius labiausiai atitinkančią prekę. Apžvelkime siūlomus variantus.

Mediniai langai

Pradėjus masiškai keisti medinius langus į plastikinius, atrodė, jog juos pamatyti bus tegalima muziejuose. Tačiau situacija netapo tokia drastiška: žmonės, vertinantys natūralumą, individualumą ir tradicijas grįžta prie šios medžiagos ir praktiškai ją pritaiko net prie modernaus interjero. Pagrindinis šių langų minusas – menkas atsparumas aplinkos įtakai. Medis, veikiamas tiesioginių saulės spindulių, drėgmės, temperatūrų kaitos ir panašių veiksnių, gali keisti spalvą, deformuotis, prarasti sandarumą ir panašiai. Žmonės, vertinantys šią medžiagą ir be jos neįsivaizduojantys interjero, susitaiko su mintimi, jog tokie langai reikalauja nuolatinės priežiūros bei, aišku, nėra pigūs.

Aliuminio profilio langai

Ši medžiaga dažniausiai renkamasi, kai pastatui reikia sumontuoti didelius langus. Pastarieji nedaro neigiamos įtakos gamtai, suteikia galimybei įgyvendinti įvairias interjero vizijas bei, lyginant su mediniais langais, nepageidauja ypatingos priežiūros. Pagrindiniai minusai: aukšta kaina, didesnis nei medinių langų pralaidumas šilumai, korozijos pavojus sąveikoje su kitais metalais.

Plastikiniai langai

Šio tipo langai rinkoje užima bene didžiausią dalį. Žmones vilioja galimybė už minimalią kainą įsigyti maksimalią kokybę. Iš visų minėtų langų tipų jie kainuoja pigiausiai, tačiau yra ilgaamžiai, pasižymi itin gera šilumos bei garso izoliacija ir gali būti pritaikomi pačios įvairiausios paskirties pastatuose. Priežiūra nėra sudėtinga (nereikia nei perdažyti, nei inpregnuoti). Tačiau kaip ir visi langai, taip ir šie, reaguoja tiek į gamtos veiksnių, tiek ir kitų išorinių dirgiklių poveikį. Dėl jų gali atsirasti langų permontavimo, reguliavimo ar taisymo poreikis. Laiku atkreipus į tai dėmesį, plastikinių langų tarnavimas džiugins bent 40 metų.

Belieka susidėlioti prioritetus ir pasirinkti priimtiniausią variantą iš galimų. Įvertinkite savo finansines galimybes (langus dažniausiai galima įsigyti išsimokėtinai) bei poreikius. Ir atsiminkite, jog tai – investicija daugeliui metų.

 

Parašykite komentarą