Lauko pavėsinės

pavėsinėsLauko pavėsinės – ne vien tik gražus kiemo akcentas, jos labai naudingos, nes padeda apsisaugoti nuo karščių ar lietaus ir vėjo. Pavėsinės ypač praverčia šeimose, kur auga vaikai – gražiomis vasaros dienomis, pavėsinėse tiesiog galima gyventi, o vaikams čia daug smagiau ir valgyti, ir miegoti. Kita vertus, pavėsinėje smagu ne tik leisti laisvalaikį ar ilsėtis, žmonės čia mėgsta ir dirbti, su savo nešiojamuoju kompiuteriu pavėsinėje lengvai susikursite jaukią darbo vietą.

Jeigu ir jūs nusprendėte savo kieme įsirengti pavėsinę, pirmiausia, pasirinkite tinkamą pavėsinės vietą, pavyzdžiui, kiek nuošalesnę, bet su puikiu vaizdu. Be to, žiūrėkite, kad pavėsinė neužstotų erdvės, atsiveriančios pro namo langus. Taip pat pagalvokite, kaip ketinate toje pavėsinėje leisti laiką: ar rytais gersite kavą, ar dažniau vakarosite, o gal ten bursite draugus ir gimines smagiems pasėdėjimams. Todėl reikia įvertinti, kad optimaliausios sąlygos pavėsinėje būtų tada, kuomet jūs ir planuojate dažniausiai joje būti. Juk rytais smagu, kai maloniai šviečia ir šildo saulutė, tuo tarpu sėdint prie stalo ir vaišinantis, visai nesinorėtų, kad ji spigintų tiesiai į akis. Išsirinkę pavėsinės vietą, visada galite ją išbandyti: pasistatykite toje vietoje kėdžių ir praleiskite kiek nors laiko.

Pavėsinės būna labai įvairios – medinės, stiklinės ar medžiaginės. Medinės pavėsinės, tarsi nedideli nameliai, jos solidžios ir, žinoma, atitinkamai kainuoja. Tokios pavėsinės puikiausiai tinka užmiestyje, kaimo turizmo sodybose, nes ten jos susilieja su visa aplinka ir mediniais kaimo namais. Tačiau statyti medinę pavėsinę mieste, prie šiuolaikinio namo, reikėtų itin atsargiai, kad ji neišsiskirtų iš bendros aplinkos ir nedarkytų bendro vaizdo. Kiek paprastesnis ir pigesnis variantas – tai karkasiniai statiniai. Tokias pavėsines lengviau priderinti prie aplinkos, jas galima dažyti pasirinkta spalva.

Dabar labai populiarios pavėsinės, kurios įrengiamos tiesiog prie namo. Dažniausiai jos būna stiklinės ir labai patogios, atstūmę stiklines duris–langą, iš karto pateksite į lauką, jose galima įrengti medines grindis – tai tarsi kambario pratęsimas, kur galima vaikščioti tiesiog su šlepetėmis.

Puiki alternatyva – medžiaginės pavėsinės. Jas galima įsigyti standartines parduotuvėje arba užsisakyti individualiai. Tokios pavėsinės stilingos, nesunkiai pasirinksite jums reikiamą spalvą ar formą. Jos pastatomos šiltojo sezono pradžioje, o jam pasibaigus – išardomos ir saugomos kitiems metams.

 

 

Parašykite komentarą