Lentos: kokias rinktis terasai?

Žiema – pats tinkamiausias metas planuoti kito šiltojo sezono darbus lauke. Galbūt didžiausiu metų lauko darbu taps lauko terasos įrengimas prie namų? Jei taip, turite apsvarstyti daug elementų, iš kurių bene svarbiausias – kokia mediena, kokios lentos – tinkamiausios. Nors medinės terasos – populiariausios, yra ir kitų dangų: terasą galima kloti plytelėmis arba medžio plastiko kompozito lentomis.

Kalbant apie medieną, specialistai rekomenduoja terasai rinktis spygliuočių medieną – eglių, pušų, o geriausia – maumedžio. Būtent maumedžio lentos pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu, be to ši mediena pasižymi savita faktūra. Maumedis yra gana sakingas, atsparus drėgmei, todėl jo net nebūtina impregnuoti arba papildomai dengti, tačiau nu aplinkos poveikio maumedžio lentos, vis dėlto, pilkėja, todėl mūsų klimato sąlygomis, net jei ir nėra būtina, lentas rekomenduojama impregnuoti ir papildomai dengti. Maumedis nėra pigiausias pasirinkimas, todėl norisi, kad terasa kuo ilgiau atrodytų gražiai ir tarnautų kokybiškai.

Išsirinkus medieną galima rinktis ir lentų paviršiaus tipą: dažniausiai gamintojai siūlo rinktis lygias arba rifliuotas lentas, t. y., lygiu arba banguotu paviršiumi. Pasirinkimą lemia priežiūros ir komforto aspektai: lygaus paviršiaus lentas lengviau prižiūrėti, tačiau jos yra slidesnės, ypač sudrėkusios, o rifliuoto paviršiaus lentas sunkiau išvalyti, nes į jų bangelių tarpus prisirenka daugiau nešvarumų, tačiau jos yra visai neslidžios, net ir sudrėkus.

Daugeliui dar kyla klausimas, ar rinktis Lietuvoje, ar, pavyzdžiui, Skandinavijoje augusių eglių, pušų ir maumedžių medieną. Atsakymas gali būti toks: Skandinavijoje prie atšiauresnių klimato sąlygų augusių medžių, net ir tokių pačių rūšių, mediena yra atsparesnė drėgmei, tvirtesnė, todėl ilgaamžiškesnė. Tačiau atvežtinė mediena bus brangesnė.

Taigi, turite nuspręsti, ar įrengdami terasą taupysite pinigų, ar kokybės sąskaita. Tai leis rinktis tikslingiau ir greičiau mėgautis savo lauko terasa prie namų.