Populiariausia butų nuoma

Kai pažvelgiate į internetinius nekilnojamojo turto skelbimus, neretai pastebite labai didelį skaičių butų nuomos skelbimų. Tiesą sakant, jų įprastai būna daugiausiai. Tai akivaizdžiai parodo, kad šiandien mūsų šalyje tai yra paklausiausias nekilnojamojo turto tipas. Būtent butu nuoma domina daugelį vartotojų, kurie neturi nuosavo būsto, tačiau nori gyventi savarankišką gyvenimą. Žinoma, kai kalbama apie butų nuomą, reikia kalbėti ir apie nuomos kainas, kurios gali būti labai skirtingos. Didžiausios įtakos tam turi miestas ir rajonas bei buto būklė. Jei palygintume butų nuomos kainas Plungėje ir tokios pačios kvadratūros bei būklės būsto nuomos kainas Vilniuje – matytume didžiulį skirtumą. Tai reiškia, kad gyvendami Vilniuje, už būsto nuomą turėsite atseikėti gerokai daugiau nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste. Kaip bebūtų, tai yra neišvengiama – sostinėje nekilnojamasis turtas visuomet kainuoja brangiau.

NamaiKita vertus, nereikia pamiršti, kad Vilniuje yra ir daugiau galimybių – tiek darbo, tiek ir pramogų prasme. Būtent tai ir žavi daugelį mūsų šalies gyventojų, kurie svarsto į kurį miestą būtų išmintingiausia persikelti gyventi. Nemaža dalis gyventojų, kurie gyvena mažesniuose miesteliuose, skundžiasi prastesniu atlyginimu ir mažesnėmis darbo galimybėmis, todėl natūralu, kad dažniau žvalgosi į didesnius miestus, o galiausiai pasirenka Vilnių. Tačiau suprantama, kad Vilniuje didėjantis gyventojų skaičius taip pat įtakoja ir didesnę būsto nuomos paklausą. O kai yra didesnė paklausa, tai taipogi padidina ir butų nuomos kainas. Todėl kai įvertiname visas minėtas detales, pasidaro aišku, kodėl sostinėje turime mokėti kur kas daugiau nei bet kuriame kitame Lietuvos mieste.

Žinoma, nesupraskite klaidingai – visa tai nereiškia, kad Vilniuje vartotojai renkasi tik butų nuomą. Anaiptol. Pastaruoju metu taip pat populiarėja ir namų bei kotedžų nuoma. Nepaisant to, kad pastarųjų nekilnojamojo turto objektų nuomos įkainiai yra nepalyginti didesni, vis dėlto atsiranda gyventojų, kurie ieško didesnio komforto, erdvumo, privatumo ir patogumo. Todėl tokiais atvejais yra dairomasi namų ir kotedžų. Tačiau tuomet, kai kalbame apie namų nuomą, reikėtų pagalvoti, koks pasirinkimas būtų tinkamiausias. Jei vartotojai kiekvieną mėnesį už namo nuomą gali mokėti daugiau nei 1200-1600 eurų – ir tai jiems nesudaro jokių papildomų nepatogumų – galbūt būtų tinkamiau kreiptis dėl būsto paskolos ir namą įsigyti? Be abejo, vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą negali būti. Kadangi kiekvieno vartotojo keliami reikalavimai nėra vienodi. Galbūt vieni gyventojai mano, kad namai turėtų būti tik įsigyjami, o tuo tarpu kiti gali manyti, kad juos patogiau nuomotis ir ilgam neprisirišti prie vienos konkrečios gyvenamosios vietos.

Taigi, nepaisant to, kas šiomis dienomis yra populiariausia ir paklausiausia – kai renkatės būstą, kuriame gyvensite ilgą laiką, turėtumėte atsižvelgti tik į savo keliamus reikalavimus. Tai leis pasirinkti būtent tai, kas tinka jums.