Reklaminiai stendai – verslas ir jo problemos

Reklaminiai stendai

Reklaminiai stendaiVis daugiau įvairių uždarbio galimybių ieškantys lietuviai neaplenkia ir reklaminių stendų nuomos galimybių. Turintys sklypus prie judresnių kelių, autostradų, šalia žiedinių sankryžų ar kur nors kurortiniuose miestuose tuo sėkmingai naudojasi. Galimybių ieško ir neturintys tokios žemės. Jie nepatogius žemės ūkiui sklypelius pakelėse nuomojasi, tariasi su apleistų namų savininkais dėl reklamos ant pastato sienos Palangoje ar Klaipėdoje, lauko reklamą teikia tiesiog stendą prisitvirtinę prie automobilio ir atranda dar begalę kitų įvairiausių būdų.

Žinoma, vykdantys tokią veiklą susiduria ir su įvairiomis problemomis. Visų pirma – veiklos registravimas, pajamų apskaita ir mokesčių mokėjimas. Laimei, reklaminiai stendai pakelėse nėra sudėtingas verslas. Dažniausiai jam pakanka fizinio asmens individualios veiklos pažymos bei mokesčių mokėjimo vieną kartą per metus. Apskaita taip pat paprasta. Reklaminių stendų klientai dažnai nesikeičia. Kurortinėse vietose, Palangoje ar Šventojoje, tikėtina kad turėsite du ar tris klientus per metus, kitur gal iš viso tik vieną. Taigi visas jūsų rūpestis – vos kelių sąskaitų išrašymas metų bėgyje.

Ne paslaptis, jog lauko reklama neretai nukenčia ir nuo vandalų. Ypač atokesnėse didesnių ar kurortinių miestų vietose. Šioje vietoje gali padėti stendo apšvietimas arba draudimas. Žinoma, tai kainuoja papildomai. Dar gerai, jei reklama būna tiesiog apipaišoma dažais, tuomet tereikia pakeisti plakatą ir galima dirbti toliau. Kur kas daugiau kainuoja sulaužytų reklaminių stendų remontas. Tokiu atveju geriausia išeitis yra tiesiog draudimas, nors jis gali kainuoti visai nemažai.

Net ir be vandalų įvairiose vietose esantys reklaminiai stendai rečiau ar dažniau kenčia nuo gamtos. Tai gali būti ir stendą pamėgę paukščiai, ir užgriuvęs medis, ir labai stiprus vėjas, išverčiantis visą stendą su pamatais. Tokiu atveju belieka kaltinti tik save. Geras, tvirtas stendas yra būtinybė. Dažnai reklamos plotas būna gana nemažas, o pats stendas pakeltas ir pastatytas atviroje vietoje. Tad stiprus vėjas jį lengvai pasieks, ir jei įrenginėdami vietą reklamai į tai neatsižvelgsite, gali tekti už stendo įrengimą mokėti du kartus.

Tad norėdami sėkmingai užsiimti reklaminių stendų nuomos verslu, gerai viską apgalvokite. Pasistenkite įsivertinti ir galima papildomas išlaidas tiek nukentėjus nuo vandalų, tiek ir ant stendo užkritus medžiui. Galbūt jūsų vietoje vertės pagalvoti apie draudimą. O gal atvirkščiai – tokia investicija pasirodys visiškai nereikalinga ir pavyks nemažai sutaupyti. Jei lauko reklamos paslaugas teikiate kur nors Klaipėdoje, kur būdingi sezoniniai turistų srautai, galbūt stendą žiemai netgi verta išsimontuoti ir saugiau pralaikyti garaže. Į viską reikia atsižvelgti.