Skolinimo platformos: klausimai ir atsakymai investuotojams

greitasis kreditasPastaruoju metu skolinimosi rinkas pakeitė naujovės: atsirado tokios paslaugos kaip greitasis kreditas, kuris suteikiamas tarpusavio skolinimosi platformoje. Anksčiau toks skolinimasis nebuvo įprastas, o šis jau porą metų veikiantis modelis sėkmingai leidžia sutaupyti besiskolinančiajam bei investuoti norinčiam prisidėti. Tačiau, nors modelis jau skaičiuoja nebe pirmus metus, ne kiekvienas žino, kuo skiriasi greitasis kreditas tarpusavio skolinimosi platformoje nuo įprastų kreditų teikėjų. Skirtis itin ryški tuomet, kai bandoma atsakyti į klausimą, kokie tokio skolinimosi privalumai ir trūkumai, tačiau apie juos ne visi yra girdėję. Juo labiau apie tai vertėtų išgirsti smulkiems investuotojams, norintiems įdarbinti savo pinigus. Tad, kadangi ši sritis dar gana nauja, aptarsime keletą svarbiausių klausimų, kurie dažnai kyla investuotojams.

Kam galima tapti investuotoju?

Nors žodis „investuotojas“ skamba itin išskirtinai ir solidžiai, nereikėtų galvoti, kad paskolų platformoje saugus kreditas teikiamas tik didžiulių bendrovių. Iš tiesų, čia gali investuoti labai paprastus kriterijus atitinkantys žmonės, skolindami net ir nedidelę sumą. Taip, tai neturi būtinai būti bendrovės, įmonės, nes greitas kreditas iš žmonių žmonėms yra būtent ta paslauga, apie kurią dabar ir kalbame. Tad fizinis asmuo, norintis prisijungti prie paskolų klubo, tiesiog turi turėti Europos sąjungos narės pilietybę, turėti mūsų šalies suteiktą asmens kodą bei įprastus galiojančius tapatybę nustatančius dokumentus: pasą arba ID kortelę. Kas nenori naudoti šių tapatybės dokumentų, gali naudotis galiojančiu elektroniniu parašu.

Nuo ko pradėti, norint investuoti?

Kaip ir galima numatyti, pirmiausia reikėtų užsiregistruoti investuotojams skirtoje paskirtoje. Atsidarę tarpusavio skolinimo platformos puslapį jūs, be abejonės, pamatysite prisijungimą. Tačiau jeigu jums svarbu ne kreditas internetu, o investavimas, tai nesupainiokite ir prisijunkite investuotojo paskyroje. Vėliau vyks registracija. Jos metu reikės atlikti asmens identifikavimo procesą, kuriam bus reikalingi tam tikri žingsniai, tačiau jūs juos visus lengvai atliksite, jeigu turite aukščiau minėtus dokumentus ir atitinkate reikalavimus. Tuomet jums teks atidaryti elektroninę sąskaitą toje platformoje, kurioje prisiregistravote, bei į ją įnešti pinigų.

Štai tada ir prasidės tai, kas yra kreditas ir jo teikimas žmonėms. Jūs galėsite rinktis iš dviejų investavimo būdų. Pirmasis, tai investavimas į pasirinktą paraišką. Žmonės prieš tai bus pateikę pageidavimus ir užpildę paraiškas. Aišku, jūs matysite, kokie to žmogaus poreikiai, kokios galimybės. Pavyzdžiui, greitas kreditas bedarbiui nėra suteikiamas, tad ir jūs nesuteiksite. Tačiau galėsite matyti, koks žmogaus kreditingumas, jo pajamos, ką jis dirba, kiek skolų turi ar turėjo ir pan. Pagal tokią informaciją, slepiant asmeninius besiskolinančiojo duomenis, galėsite pasirinkti, į kurią paraišką norėsite investuoti. Kitas pasirinkimas – jūs patys pateiksite projektą, kokias paskolas siūlote, su kokiu kreditingumo koeficientu turi būti žmogus, kokios jūsų palūkanos ir pan. Tuomet jums bus pagal tai atrinkti ir pasiūlyti projektai, kur bus prašomas kreditas dirbant ir pagal jūsų surašytus reikalavimus. Vėliau jūs dar pasirinksite dėl keleto nustatymų ir viskas bus atlikta.

Kiek galima investuoti?

Galima investuoti nors ir 5 eurų paskolą, tai yra mažiausia suma. Žinoma, nemokami kreditai internetu nėra suteikiami, visuomet yra kažkoks palūkanų koefcientas. Tačiau vargu, ar 5 eurai yra ta suma, nuo kurios galima daug uždirbti… Taip pat pagal Vartojimo kredito įstatymą, į vieną paskolos gavėją galima investuoti ne daugiau kaip 500 eurų per 12 mėn. laikotarpį – o tai yra jums asmeniškai naudingas dalykas, kadangi jis iš dalies jus apsaugo nuo didelių paskolų nemokumo.