Susapnavus laimę ir nelaimę

sapnininkas

sapnininkasMūsų sapnai, vaizdiniai, kuriuos regime miegodami, kartais gali ir džiuginantys, motyvuojantis, o kartais ir gerokai gluminantys. Žinoma, dažniausiai sapnuojame kažką neutralaus ir pernelyg į tai neatkreipiame dėmesio. Tačiau kartais sapnai būna tikrai stiprūs, pribloškiantys, kad ryte nevalingai ieškome sapnininko ir bandome pasiaiškinti, ką gi visa tai turėtų reikšti. Ir ką vis dėlto tai galėtų reikšti?

Nieko. Nieko apie ateitį, bent jau. Dažniausiai sapnuojame tai, kas tuo metu, praėjusią dieną ar kokį ilgesnį laikotarpį nedavė ramybės. Taip dažnai gimsta gana aktyvūs, ryškus sapnai, kartais net trukdantys miegoti. Pavyzdžiui, besirengiantys imti paskolą vos ne visam likusiam gyvenimui, daug apie galvoja, tad nieko keisto, kad jie ir susapnuos daug sapnų ta tematika. Įvairiam kontekste. Na, gal net siūlančių vengti kreditų kiek tik įmanoma, nes kažkokie saugikliai juk veikia.

Štai košmarus dažniausiai nulemia blogos miego sąlygos. Per karštas kambario, kuriame miegate, oras, blogai išvėdintas miegamasis, didžiulis nuovargis, persivalgymas ar net lengvas apsinuodijimas. Šie fiziniai nemalonumai puikiai pereina ir į smegenis, taip atsispindėdami ir mūsų sapnuose. Taip pat dažniausiai neigiamai. Pavyzdžiui su klaustrofobija susiję sapnai dažnai yra nulemti deguonies stygiaus miego metu – gal tiesiog tuomet jūs buvote visas po antklodę, ir deguonies rimtai pradėjo trūkti. Tad vargu ar reikėtų čia ieškoti kažkokių gilesnių paaiškinimų ar ateities spėjimų, pavyzdžiui, kas jūsų laukia nelaimė ankštoje patalpoje.

Tačiau kad ir kaip ten bebūtų, daugybė žmonių mėgsta sapnus aiškintis, sapnininkas yra kasdienis jų palydovas. Tai – smalsumo, gyvenimo spalvingumo elementas, leidžiantis įdomiau išgyventi nykią kasdienybę. Tiesą pasakius, gerai jei tik tiek. Dažnai būna taip, kad žmonės be sapnininko sunkiai ir dieną pradeda. Jiems būtina išsiaiškinti, ką gi sapnas bandė pasakyti, apie ką įspėti, ko reikia saugotis ir kaip toliau elgtis. O tai jau ganėtinai sunkus atvejis, artėjantis prie priklausomybių nuo būrėjų ir panašiai. Štai sapnininkas kaip pramoga, dar viena pasaka mūsų gyvenime – kodėl gi ne. Fantazija yra stiprus gyvenimo variklis, ir tai yra vienas iš būdų ją skatinti. Vieni skaito pasakas ar fantastinius apsakymus, kiti studijuoja galerijų eksponatus, na o štai kai kuriems sapnų aiškinimas yra puiki terpė pralavinti vaizduotę.

Apie sapnus, jų reikšmės ir šiaip gyvenimą daugiau – http://sapnu.lt/

Parašykite komentarą